SMAY - Klapy pożarowe
Wiadomości 25 mar
Carel
CAREL odnotowuje solidny wzrost przychodów w 2019 roku

fot. CAREL

Zarząd CAREL Industries zatwierdza skonsolidowane wyniki na dzień 31 grudnia 2019 r. Skonsolidowane przychody w wysokości 327,4 mln EUR, wzrost o 16,8% w porównaniu do 2018 r.

Wszystkie obszary geograficzne i wszystkie segmenty (HVAC i chłodnictwo) przyczyniły się do tego wyniku. Strategia dywersyfikacji rynków docelowych, silny nacisk na sprzedaż krzyżową i konsolidacja portfela klientów oraz ciągła aktualizacja proponowanych rozwiązań okazały się skuteczne nawet w kontekście ogólnej niepewności rynku.

Francesco Nalini, Dyrektor Generalny Grupy, powiedział: „W 2019 r. Carel odnotował solidny wzrost przychodów o 16,8% i marżę EBITDA 19,3%. Wyniki te są jeszcze bardziej znaczące w świetle niekorzystnego scenariusza makroekonomicznego, charakteryzującego się spowolnieniem w europejskiej gospodarce i napięciach handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Dlatego nawet w sytuacji  braku optymalnych warunków, odnotowane wyniki są szczególnie pozytywne i odzwierciedlają ciągłe wdrażanie naszych wieloletnich wytycznych strategicznych.  W 2019 r. ukończono plan zwiększenia mocy produkcyjnych Grupy, przy dwuletniej inwestycji o wartości około 20 milionów euro; przeprowadzono proces integracji dwóch spółek nabytych w 2018 roku, Hygromatik i Recuperator, co pozwoliło im osiągnąć łączny wzrost przychodów o około 10% w porównaniu z rokiem poprzednim oraz podpisano pierwsze wieloletnie umówy na świadczenie usług cyfrowych dla ważnych międzynarodowych sieci supermarketów.

Ponadto głównym punktem wyznaczonym w ubiegłym roku była innowacja a tym samym inwestycje w badania i rozwój na poziomie około 18 milionów (+ 12,6% w porównaniu do 2018 r.) oraz stałe zaangażowanie w poszukiwanie coraz bardziej zrównoważonych, ekologicznych rozwiązań. Ten sam entuzjazm, który nas poprowadził w 2019 r., będzie miał zasadnicze znaczenie dla przezwyciężenia wyzwań, jakie stawia nam 2020 r., w szczególności rozprzestrzeniania się Coronavirus / COVID-19, z którym będziemy się zmagać, wykorzystując elastyczność naszego niedawno powiększonego zakładu produkcyjnego.”

Tagi: CAREL
Carel

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!