Smay klapy
Wiadomości 2 lip
Carel
Carel na Data Centre World Virtual Show

CAREL weźmie udział w Data Center World Virtual Show, które odbędzie się online w dniach 7 i 8 lipca jako zapowiedź wystawy zaplanowanej na marzec 2022 w Londynie. Bohaterem wirtualnego stoiska CAREL będzie oszczędność energii, z produktami dedykowanymi dla centrów danych, wspieranych przez usługi IoT, jako kompletna oferta systemowa oparta na wysokowydajnych technologiach. Celem CAREL jest przedstawienie swojego wieloletniego doświadczenia i wiedzy w zastosowaniach w centrach danych, które maksymalizują korzyści przez oferowane kompletne rozwiązania.

DOSKONAŁOŚĆ W POŚREDNIM CHŁODZENIU WYPARNYM

Wyjątkowe rozwiązania CAREL dla pośredniego chłodzenia wyparnego w centrach danych są wynikiem uwagi, jaką firma przykłada do wysokiej wydajności technologii, pozwalając na rozwój produktów i systemów o określonych właściwościach, gwarantujących znaczne oszczędności energii w docelowych zastosowaniach. Wydajność i niezawodność systemów chłodzenia centrów danych poprawia się poprzez połączenie produktów w rozwiązanie, w którym każdy element został zaprojektowany tak, aby wspierać i zwiększać wydajność pozostałych: wymiennik ciepła, nawilżanie adiabatyczne i sterowniki działają w synergii, zapewniając kluczowe technologie do budowy sprzętu służącego do chłodzenia serwerów.

NOWE TECHNOLOGIE DLA NOWOCZESNYCH CENTRÓW DANYCH: BOSS MICRO

Innowacyjne propozycje CAREL na wirtualny pokaz 2021 obejmują boss micro w kontekście „przełomowych centrów danych”. Główną cechą tych architektur jest zoptymalizowana komunikacja z chmurą, przy jednoczesnym zapewnieniu lokalnego przetwarzania i natychmiastowej interakcji z systemem, co jest konieczne ze względu na wzrost ruchu w sieci i wynikającej z tego potrzeby bardzo szybkiego przetwarzania.

Nowy boss micro doskonale nadaje się do kompaktowych rozwiązań opracowanych dla aplikacji o wysokiej wydajności i niskich opóźnieniach. boss micro nie jest zwykłą bramką, ale urządzeniem które zapewnia lokalne przetwarzanie, przechowywanie i wyświetlanie danych jako trendów, a także intuicyjne i łatwe w obsłudze responsywne strony internetowe dla wszystkich urządzeń, nawet smartfonów.

Podobnie jak w architekturze serwerów IT, urządzeniem nadzorującym nie jest już scentralizowany DCIM, lecz systemem lokalnie i zdalnie podłączonych urządzeń do monitorowania i zarządzania siecią infrastruktury. Ponadto, podobnie jak inne produkty z grupy boss, boss micro wdraża również najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa, co czyni go niezbędnym elementem w rozwiązaniach monitorujących dla mikrocentrów danych.

ŚWIATOWA PREMIERA WBUDOWANEGO ROZWIĄZANIA CAREL: BOSS ONE

Rozpowszechnienie DCiM i zapotrzebowanie na łączność w centrach danych stale rośnie: szczegółowe informacje są niezbędne do optymalizacji infrastruktury, oszczędzania energii i szybszego rozwiązywania lokalnych i zdalnych problemów. Złożoność tych systemów i ich połączeń sieciowych, a także obawy związane z cyberbezpieczeństwem, wymagają ewolucji tradycyjnego paradygmatu opartego na łączności BMS przy użyciu różnych protokołów.

Na Data Center World, głównym europejskim wydarzeniu poświęconym centrom danych, 8 lipca o godzinie 10:35 (WET) Enrico Boscaro, Kierownik ds. Marketingu w branży przemysłowej HVAC, zaprezentuje przełomowe rozwiązanie do łączenia sterowników HVAC.

DOŚWIADCZENIE CAREL

Podczas wydarzenia CAREL pokaże również, w jaki sposób poprawił zarządzanie i kontrolę systemu chłodzenia centrum danych na lotnisku Gatwick w Londynie, dzięki zaawansowanemu technologicznie rozwiązaniu, które zmaksymalizowało jego wydajność.

Instalacja ta wykorzystuje nasze ponad dziesięcioletnie doświadczenie z centrami danych, łącząc wydajność, niezawodność i oszczędność energii”, skomentował Enrico Boscaro. „Nasza propozycja opiera się na trzech kluczowych aspektach: łączności i integracji systemu, intuicyjnym interfejsie użytkownika oraz pełnej programowalności sterownika, tak aby w pełni zaspokoić wymagania klienta. Przyjęte rozwiązanie CAREL umożliwia integrację i zarządzanie systemem, zwiększając efektywność energetyczną”.

Rzeczywiście, zarówno wydajność, jak i oszczędności kosztów są widoczne już po kilku latach: roczna oszczędność energii przekracza 90% w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem, co czyni system wyjątkowym również z punktu widzenia ochrony środowiska.

Tagi: CAREL
Carel