Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 23 cze 2022
Carel
CAREL@MCE 2022: Kiedy poprawa jakości powietrza obniża zużycie

CAREL na Targach Mostra Convegno Expocomfort zaproponuje rozwiązania uświadamiające, że zachowanie jakości powietrza jest tak samo niezbędne, jak zmniejszenie wpływu wynikającego ze zużycia energii. W hali 22, stoisko A31-A41-B42, CAREL zaprezentuje ofertę, która ma na celu zagwarantowanie zdrowia we wszystkich typach budynków z rozwiązaniami zwiększającymi efektywność energetyczną systemów i redukujących zużycie.

Jak można osiągnąć cele zdrowej i bezpiecznej eksploatacji instalacji, zapewniając ogólną efektywność energetyczną? Wentylacja powietrzem zewnętrznym jest jedną z najskuteczniejszych strategii eliminowania patogenów ze środowiska wewnętrznego, ale wytyczne wydane podczas pandemii wprowadziły nowe kryteria działania systemów wentylacyjnych, które równoważą lepszą zdrowotność powietrza w pomieszczeniach o większym zużyciu energii. W tym kontekście prawidłowe zaprojektowanie jednostki uzdatniania powietrza ma kluczowe znaczenie. UTA usuwają zanieczyszczone powietrze z pomieszczeń i zastępują je świeżym, czystym powietrzem o odpowiedniej temperaturze i wilgotności względnej. Właściwy dobór komponentów może odegrać fundamentalną rolę w zwiększeniu skuteczności i jednocześnie wydajności jednostek uzdatniania powietrza.

W tym kontekście CAREL, wraz z innymi spółkami grupy, Recuperator i Enginia, może dostarczyć technologię i fachową wiedzę w celu zdefiniowania systemu odzyskiwania energii, rozwiązania nawilżania, sterowania jednostką, przepustnic i akcesoriów, które są niezbędne do zapewnienia zgodności z przepisami BHP, najnowszymi standardami higieny przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej wydajności sprzętu.

Wilgotność względna jest również kluczowym parametrem zapewniającym komfort i higienę powietrza w pomieszczeniach. Obecnie wiadomo, że poziom wilgotności pomiędzy 40-60% RH zmniejsza przenoszenie bakterii w środowiskach wewnętrznych, a nawilżanie pomieszczeń może zapewnić odpowiedni stopień wilgotności. Na MCE CAREL z dumą prezentuje nowy humiFog Multizone touch, najnowocześniejszą technologię wysokociśnieniowych nawilżaczy adiabatycznych. Ten nawilżacz może w rzeczywistości zapewnić odpowiedni poziom wilgotności, dostarczając maleńkie krople wody bezpośrednio do strumienia powietrza, ograniczając się do zużycia energii tylko 4 W na każdy litr rozpylonej wody. Wysoka maksymalna wydajność humiFog i jego wielostrefowa funkcjonalność, która pozwala na jednoczesne dostarczanie do 12 jednostek wentylacyjnych, sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie nawet dla złożonych instalacji wielocentralnych. Wreszcie, pompa wysokociśnieniowa umożliwia osiągnięcie wysokich przepływów przy bardzo niskim zużyciu w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami nawilżania izotermicznego, przy jednoczesnym spełnieniu najwyższych standardów higienicznych sugerowanych przez przepisy. Funkcje systemu humiFog, niezawodności mechanicznej i zaawansowanej logiki sterowania, pozwalają na korzystanie z ulg podatkowych zarezerwowanych przez zachęty Przemysłu 4.0 dla podłączonych systemów: zainstalowany nawilżacz może być w rzeczywistości sterowany zdalnie przez dedykowaną bramkę, dzięki czemu można znacznie uprościć uruchamianie i normalne operacje, a wszystkie dane są udostępniane w chmurze, dzięki portalowi CAREL DigitalHUM.

Mając na celu zapewnienie klientom rozwiązania, które w pełni gwarantuje oczekiwaną wydajność i sprawia, że ​​zarządzanie systemem jest proste i kontrolowane pod względem kosztów, propozycja humiFog Multizone Touch jest uzupełniona o powiązane usługi, takie jak uruchomienie, rutynowe plany konserwacji i przedłużenie gwarancji, a także programy szkoleniowe.

JAKOŚĆ POWIETRZA W OBIEKTACH MEDYCZNYCH

Temat poprawy jakości powietrza będzie nie tylko poruszany na stoisku, ale także dyskutowany i pogłębiany podczas dedykowanych wydarzeń towarzyszących MCE. 28 czerwca o godzinie 13:00 w hotelu NH Fiera Milano podczas konferencji koordynowanej przez CAREL pt. „Wpływ wilgotności powietrza na zdrowie: kolejne wyzwania dla placówek służby zdrowia” udział wezmą eksperci ze świata opieki zdrowotnej oraz sektor HVAC, który omówi dowody naukowe pokazujące, że prawidłowa kontrola wilgotności powietrza jest cennym sprzymierzeńcem naszego zdrowia. Moderatorem wydarzenia będzie dziennikarka Il Sole 24 Ore Maria Chiara Voci, a wśród prelegentów będą dr Gabriella Guarnieri, Dyrektor Medyczny - Patofizjologii Układu Oddechowego - Departmentu Cardiologino-Naczyniowego Nauk i Zdrowia Publicznego, Azienda Ospedale z Uniwersytetu w Padwie oraz inżynier Marco Piernoli, Konsultant ds. Zarządzania i Dyrektor ds. Technologii i Infrastruktury Szpitala Dziecięcego Bambino Gesù w Rzymie, którzy podzielą się wyzwaniami, przed którymi stoi największe Centrum Badań Poliklinicznych i Pediatrycznych w Europie, w zakresie kontroli wilgotności powietrza i zrównoważonego wykorzystania energii.

AKADEMIA ZDROWIA: JAKOŚĆ POWIETRZA W SZKOŁACH I DOMACH OPIEKI

Stefano Ruzzon, Dyrektor Grupy ds. Sprzedaży i Marketingu, Dywizja Nawilżania i Luca Caputo, Area Manager będą uczestniczyć jako prelegenci w programie Akademii Zdrowia

na tematy poruszające różne aspekty zdrowotności w budownictwie.

Stefano Ruzzon, w dniu 28 czerwca od godziny 11:00 w hali 13, przedstawi „Projektowanie powietrza w klasie” z prelekcją zatytułowaną „Wentylacja i kontrola wilgotności powietrza: w odniesieniu do zdrowia”. Luca Caputo, 30 czerwca, o godz. 14:30, wygłosi natomiast prelekcję „Domy opieki: inżynieria w obiektach służby zdrowia” z wykładem „Kontrola termohigrometryczna wspierająca zdrowie”.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W BUDYNKACH I ZAKŁADACH W PRZYSZŁOŚCI

29 czerwca o godzinie 9:45 Serena Ometto, Kierownik Sprzedaży i Marketingu - Dział Usług, będzie gościem 38 Krajowej Konferencji Aicarr w ramach MCE, z wystąpieniem pt.: „Budynki i zakłady dla przyszłego klimatu”.

Udział CAREL ma na celu podkreślenie, w jaki sposób systemy cyfrowe stosowane w obiektach odgrywają fundamentalną rolę w zapewnieniu zrównoważonej kontroli i optymalizacji konsumpcji w czasie. Nowoczesne techniki eksploracji danych i uczenia maszynowego umożliwiają obecnie agregację zebranych danych z monitoringiem obiektu, aby zapewnić skuteczną analizę wydajności systemu.

 

Carel