Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 28 lut 2023
CA Immo modernizuje biurowiec Saski Crescent

Biurowiec Saski Crescent, położony na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej w Warszawie, po odnowieniu zaoferuje ponad 15 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Zgodnie ze strategią CA Immo, która zakłada koncentrację na nowoczesnych, ekologicznych budynkach biurowych klasy A, modernizacja Saski Crescent ma na celu zarówno podniesienie komfortu użytkowników, jak i zaproponowanie rozwiązań wspierających przyjazne dla środowiska i klimatu funkcjonowanie budynku.

– Sukcesywne zwiększanie efektywności energetycznej budynków to jedno z największych wyzwań dla sektora nieruchomości. Dzięki planowanej renowacji Saski Crescent będziemy mogli zaoferować warszawskiemu rynkowi biurowemu zupełnie nowy, atrakcyjny produkt, a jednocześnie zrobić kolejny krok w kierunku realizacji celów klimatycznych CA Immo. Butikowy charakter budynku, jego prestiżowa lokalizacja, otaczająca zieleń i bliskość parku, dogodne połączenia z siecią komunikacji miejskiej w Warszawie oraz zielone rozwiązania optymalizujące efektywność energetyczną, które pozwalają również na oszczędności w kosztach operacyjnych, to wyjątkowe atuty tego projektu – mówi Andrzej Mikołajczyk, Managing Director w CA Immo w Polsce.

Zmodernizowane systemy, takie jak nowoczesny cyfrowy system zarządzania budynkiem (BMS), inteligentne liczniki oraz nowe rozwiązania technologiczne zapewniające optymalną jakość wentylacji, ogólny komfort cieplny i energooszczędne oświetlenie mają doprowadzić do znacznego zwiększenia efektywności energetycznej budynku i komfortu najemców. Renowacja ma zapewnić do 30% redukcji zapotrzebowania na energię pierwotną (PED) budynku, w wyniku czego zużycie energii będzie o 40% niższe od średniej europejskiej. Planowana redukcja PED jest zgodna z Technicznymi Kryteriami Kwalifikacji dla renowacji istniejących budynków, określonymi w rozporządzeniu UE w sprawie taksonomii.

Podobnie jak wszystkie nieruchomości CA Immo w Polsce, Saski Crescent jest w 100% zasilany energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Na miejscu energia odnawialna będzie dodatkowo generowana poprzez instalację paneli fotowoltaicznych na dachu.

Ponadto CA Immo zaproponuje nową funkcjonalność i design w częściach wspólnych budynku. Z myślą o użytkownikach obiektu firma wprowadzi nowe usługi, takie jak mała siłownia, a także udogodnienia dla rowerzystów i kierowców samochodów elektrycznych. Saski Crescent będzie certyfikowany w systemach BREEAM (dążąc do poziomu Excellent) oraz WELL Core & Shell. A dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań cyfrowych wspomagających zarządzanie i użytkowanie budynku, CA Immo chce również uzyskać certyfikat WiredScore. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie podobnych zmian w biurowcu Saski Point.

Nowa przestrzeń biur

W marcu CA Immo otworzy w biurowcu showroom, który pomoże zademonstrować możliwości zagospodarowania przestrzeni budynku na wygodne i wysoce funkcjonalne biura. Znajdą się w nim przykłady przestrzeni i wyposażenia nowoczesnych biur, w tym sala konferencyjna, stanowiska wspierające różne formy organizacji pracy, strefa relaksu i kawiarnia.

– Nowe przestrzenie wspólne przygotowane wedle naszego projektu modernizacji Saski Crescent nie tylko zademonstrują potencjał elastycznych i pozwalających na pracę w skupieniu środowisk biurowych. Będą także wskazywać kierunek, w którym podąży nadchodzące odświeżenie i repozycjonowanie budynku. Łącząc klimat ciepłego powitania z wyrazistą, zapadającą w pamięć nowoczesnością, uzyskamy efekt niemal jak w hotelowym lobby – gdzie solidna funkcjonalność spotka się z bardzo osobistym wyczuciem – komentuje Paul Ayre dyrektor vsf-creative, biura architektonicznego odpowiedzialnego za projekt wnętrz.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu