Wiadomości 28 wrz
Budownictwo drewniane - nowi partnerzy w projekcie

fot. Ministerstwo Środowiska

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk podpisał dziś Porozumienie o współpracy w ramach Projektu strategicznego „Budownictwo drewniane” ze stowarzyszeniami, które będą merytorycznie wspierać projekt. Wydarzenie miało miejsce w Halinowie, gdzie powstaje żłobek budowany w technologii drewnianej.

Nowymi Partnerami w Projekcie strategicznym są Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe i Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie. Na mocy Porozumienia stowarzyszenia deklarują m.in. dzielić się posiadaną wiedzą i doświadczeniem w zakresie budownictwa drewnianego.

"Chcemy wspierać rozwój budownictwa drewnianego, zarówno przez wzgląd na realizację polityki klimatycznej, jak i na konieczność zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych Polaków" – mówił minister środowiska.

Miejsce podpisania dokumentu nie jest przypadkowe. W Halinowie, dzięki dofinansowaniu z programu Maluch+, powstaje żłobek wykonany w technologii modułowej drewnianej.

"Budownictwo drewniane oferuje wiele rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną budynków i obniżających koszty ich eksploatacji. Drewniane domy są niedrogie w utrzymaniu, ciepłe, bezpieczne i ekologiczne. Ta technologia sprawdza się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również przy tworzeniu budynków użyteczności publicznej" – zapewnia minister Kowalczyk.

Żłobek będzie postawiony z gotowych elementów wyprodukowanych w zakładzie i dostarczonych na plac budowy. Placówka jest przeznaczona dla 100 dzieci w wieku od 1 do 4 lat. W budynku zaprojektowano cztery sale zabaw wraz z węzłami sanitarnymi oraz salą do spania, szatnię oraz część administracyjną z gabinetem pielęgniarki.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

gift