Wiadomości 21 cze
Budnex przygotowuje kolejny nadmorski projekt

fot. Kompas Inwestycji

Jeszcze w tym roku Budnex zamierza rozpocząć realizację kolejnego projektu. Porta Mare Marina powstanie w Dziwnowie. W dwóch budynkach apartamentowych przewidziano 242 lokale.

Inwestycja Porta Mare Marina zlokalizowana jest na skraju wyspy Wolin tuż przy ujściu rzeki Dziwny, w Dziwnowie. Za projekt kompleksu odpowiada zielonogórska pracownia Projekt. W ramach Porta Mare Marina powstaną dwa pięciokondygnacyjne budynki apartamentowe. W jednym znajdą się 143 apartamenty, w drugim 99, lokale o powierzchni od 25 do 75 mkw. Wszystkie apartamenty w Porta Mare Marina będą miały balkon lub taras. Na najwyższych kondygnacjach budynków znajdą się lokale, do których przynależeć będą przeszło 100-metrowe tarasy oraz nawet 75-metrowe balkony. W obiekcie znajdą się również basen, sauna i sala fitness.

- Porta Mare Marina to kolejna w naszej ofercie nadmorska inwestycja w województwie zachodniopomorskim. Tym samym poszerzamy portfel prestiżowych lokalizacji naszych budynków apartamentowych pod wspólną marką Porta Mare – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. – Nadmorskie apartamentowce to drugi po budownictwie mieszkaniowym kluczowy obszar naszej działalności deweloperskiej. W najbliższych latach z pewnością będziemy go intensywnie rozwijać. Tylko w pobliskim Dziwnówku w ciągu ostatnich sześciu lat oddaliśmy do użytku blisko 500 apartamentów – dodaje.

Cała inwestycja zostanie zrealizowana w jednym etapie. Pod budynkami powstanie wspólna hala garażowa ze 176 miejscami postojowymi. Inwestor przewidział również 69 miejsc parkingowych przed kompleksem. Inwestycja będzie gotowa w połowie 2022 r.

Budnex realizuje aktualnie kilka nadmorskich inwestycji. Dwie z nich położone są w Dziwnówku: kompleks Porta Mare Wellness & SPA oraz Porta Mare Słoneczne Tarasy. Trzecią nadmorską inwestycją dewelopera jest Port Mare Baltica, która powstaje w Kołobrzegu.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu