Wiadomości 23 mar 2021
Biotura - zielone osiedle na przedmieściach Gdańska

Budner Inwestycje realizuje na gdańskich Łostowicach nowy projekt. Osiedle Biotura wypełnione będzie zielenią, a jego główną częścią stanie się rozległy park

W ramach inwestycji Biotura powstaną cztery budynki mieszkalne, w których znajdą się 202 mieszkania o powierzchniach od 36 do 78 mkw. W podziemnym garażu dostępnych będzie 180 miejsc parkingowych dla samochodów, 101 miejsc dla rowerów i komórki lokatorskie. 

Koncepcja osiedla przewiduje stworzenie zielonej enklawy  - powstanie rozległy prywatny park. Na obszarze pół hektara znajdą się siłownie plenerowe, altanki, zielone miejsca przeznaczone na pikniki i spotkania przy grillu, pergole porośnięte bluszczem, podesty wypoczynkowe, trasy do joggingu, miejsce na ognisko, a także ogrodzony wybieg dla psów. Dla najmłodszych zaplanowano plac zabaw z tyrolką, górkę do jazdy na sankach, zjeżdżalnie i rozległe tereny zielone do zabawy na świeżym powietrzu. Główne atrakcje osiedla skupione będą wokół stawu, stanowiącego punkt centralny parku.

Biotura to kolejne osiedle dewelopera Budner Inwestycje, który w swoich realizacjach poświęca dużo uwagi zieleni. Oddane niedawno do użytku osiedle Oliva Koncept położone jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Osiedle zostało wkomponowane w las i morenowe wzgórza. Z kolei powstająca w Letnicy inwestycja Star Tower zapewni mieszkańcom dwa rozległe, zielone tarasy rekreacyjne oraz wypełniony roślinnością taras widokowy z wysokości 55 metrów.

Budner Inwestycje realizuje projekty w całej Polsce. Firma ma na koncie między innymi: Osiedle Boernerowo na warszawskim Bemowie, Apartamenty Piaseczno oraz stołeczną Rezydencję Łowicką. W Trójmieście deweloper obecny jest od 2008 roku, gdzie dotychczas oddał do użytku blisko 900 mieszkań i kilkadziesiąt lokali usługowych. Poza inwestycją Biotura, odpowiada za budowę osiedla Słoneczne Wzgórza oraz wspomnianych Star Tower w Letnicy i Oliva Koncept w starej części Oliwy.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu