Wiadomości 23 sie
Bądź częścią COP24

Zainteresowanych wolontariatem podczas 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) zapraszamy do kontaktu z Ministerstwem Środowiska.

Już w grudniu br. Katowice na dwa tygodnie staną się światowym centrum negocjacji i działań na rzecz ochrony klimatu.

Szczyt klimatyczny tzw. COP (ang. Conference of the Parties) to globalna konferencja, podczas której negocjowane są działania na rzecz polityki klimatycznej. Polska już dwukrotnie była ich gospodarzem - w 2008 r. w Poznaniu i w 2013 r. w Warszawie. W grudniu 2018 r. szczyt klimatyczny odbędzie się w Katowicach.

W ramach tegorocznego spotkania odbędą się: 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24), 14. Spotkanie Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1.3). W wydarzeniu uczestniczyć będzie ponad 30 tysięcy osób ze 196 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu.

Jako miasto gospodarz Konferencji COP24 Katowice zapraszają chętnych do zaangażowania się w to historyczne wydarzenie. Będzie to doskonała okazja by wziąć udział w imprezach naukowych i kulturalnych: spotkaniach, seminariach, warsztatach czy konkursach dotyczących tematyki Konferencji. Zainteresowanych wolontariatem zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego dostępnego pod adresem http://katowice.eu/Strony/Wolontariat-COP24.aspx(link otwiera się w nowym oknie), a następnie do udziału w rozmowie rekrutacyjnej. Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone indywidualnie. Planowany termin rozstrzygnięcia rekrutacji 15 października br.

Szczegóły kampanii informacyjnej dla wolontariuszy Konferencji COP24 na stronie cop24.katowice eu

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź