Wiadomości 6 gru 2021
Aurec Home z prestiżową nagrodą Symbol 2021

Aurec Home z prestiżową nagrodą Symbol 2021. Troska o naturalne środowisko, spójna koncepcja architektoniczna, zielone przestrzenie wspólne czy infrastruktura pozwalająca na rozwój społeczny, środowiskowy, kulturalny i ekonomiczny to zupełnie nowe podejście do biznesu, które wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa. Aurec Home, doświadczony gracz na międzynarodowym rynku nieruchomości i kreator inteligentnych rozwiązań zagospodarowania zieleni, otrzymał prestiżową nagrodę Symbol 2021. Nagroda jest potwierdzeniem najwyższej jakości i skuteczności zarządzania oraz polityki zrównoważonego rozwoju.

Symbol 2021 to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce, która pomaga laureatom umacniać pozycję w swoich branżach. Tegoroczni nagrodzeni to przedsiębiorcy, naukowcy, ludzie biznesu, świata mediów i kultury, którzy wyróżniają się innowacyjnością. Ludzie, którzy rozumieją rolę prestiżu w budowaniu silnej pozycji w branży oraz stale przekształcają swoje środowisko za pomocą inteligentnych mechanizmów opartych na wiedzy i kompetencjach.

O jakości nagrody świadczy skład kapituły Symbolu. Tworzą ją wieloletni Prezes TUV Nord Polska i obecny prezes spółki Interdont Support Q Henryk Warkocz, dr hab. Katarzyna Bilińska prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ponadto także dr Mateusz Grzesiak, dr Jan Rzymełka, Joanna Drzazga-Lisiecka oraz Jakub Lisiecki.

– Ta nagroda jest dla nas bardzo cenna bo utwierdza nas w przekonaniu, że wybraliśmy właściwą drogę rozwoju naszej firmy. Jak nigdy do tej pory, szczególnie dziś deweloperzy powinni być odpowiedzialni nie tylko za budowę samych mieszkań, ale za kreowanie przestrzeni do życia wokół swoich inwestycji. Co więcej nie mogą one powstawać w oderwaniu od rzeczywistości, w której się znajdą. Dzięki nowym inwestycjom powinni zyskiwać nie tylko przyszli mieszkańcy tych osiedli ale także Ci, którzy w okolicy mieszkają od dawna i będą jej sąsiadami – mówi Mariola Żak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Aurec Home.

Zielone osiedla to przyszłość rynku nieruchomości

Aurec Home jest częścią spółki Aurec Capital, międzynarodowej firmy z licznymi inwestycjami na rynkach europejskich. Łączy globalne doświadczenie ze znajomością polskiego rynku, kultury i ludzi. Projekty tworzone przez dewelopera zawierają charakterystyczne ekologiczne rozwiązania, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne i zwiększają komfort życia mieszkańców.

Koncepcja zrównoważonych osiedli opiera się na czterech filarach: środowiskowym, społecznym, kulturowym i ekonomicznym. Zakłada przede wszystkim stworzenie wspólnoty w różnym wieku, o różnym statusie materialnym, wykształceniu, stopniu sprawności, działającej w duchu solidarności społecznej, który sprzyja rozwojowi oraz zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Aurec Home – smart home

Inwestycje Aurec Home oferują innowacyjne rozwiązania ekologiczne. Deweloper na dachach budynków umieści panele fotowoltaiczne, które dostarczą energii do części wspólnych, pozwalając na oszczędzanie energii elektrycznej. Mieszkańcy będą mogli odpoczywać na ławkach solarnych z ładowarkami USB. Ponadto na osiedlu znajdą się strefy relaksu na świeżym powietrzu tj. siłownie, fontanny i oczka wodne. Inwestor planuje również posadzić duże drzewa, aby mieszkańcy od razu po wprowadzeniu się mogli cieszyć się zielonymi enklawami. Na patio zostaną umieszczone szklarnie, w których możliwa będzie uprawa kwiatów, ziół czy warzyw. Zaplanowano także miejsca parkingowe z ładowarkami dla samochodów elektrycznych.

Biznes Tuba

Biznes Tuba http://biznestuba.pl