Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 2 mar 2023
Area Development buduje w Ustroniu Morskim

Area Development, firma deweloperska aktywna do tej pory na poznańskim rynku rozpoczęła realizację swojej pierwszej nadmorskiej inwestycji. Projekt o nazwie Morzlive powstaje w Ustroniu Morskim. W ramach pierwszego etapu wybudowanych zostanie 89 apartamentów.

Firma Area Development, aktywna na poznańskim rynku deweloperskim, ma na koncie projekty m.in. Nowy Strzeszyn czy osiedle domów Murawa 2. Deweloper rozpoczął właśnie prace przy inwestycji Morzlive, na nowym dla siebie rynku.

– Do tej pory realizowaliśmy inwestycje wyłącznie na terenie Poznania. Priorytetem był dla nas wybór najlepszej do zamieszkania lokalizacji, oryginalne rozwiązania projektowe, a także wysoki standard realizacji. Ta strategia została doceniona. Duża popularność oferowanych przez Area Development nieruchomości skłania nas do poszerzania oferty o kolejne projekty - tym razem także poza Wielkopolską. Morzlive to inwestycja, która powstanie w spokojnej części Ustronia Morskiego, w sąsiedztwie obszaru Natura 2000 i zaledwie 100 m od plaży Bałtyku. W nowoczesnej bryle budynku zaplanowaliśmy wiele udogodnień oraz strefę rekreacyjną dla wypoczywających tu w przyszłości osób  – mówi Filip Kasprowicz, wiceprezes Area Development.

Morzlive powstaje przy ul. Granicznej, 100 m od plaży i niecały kilometr od centrum Ustronia Morskiego. Pierwszy etap projektu zakłada realizację czterokondygnacyjnego budynku z 89 mieszkaniami, dwoma lokalami usługowymi i podziemną halą garażową. W ofercie dostępne są układy od 26 do 71 mkw., w tym  kawalerki, studia z antresolą oraz dwupokojowe lokale. Dwa największe apartamenty na ostatnim piętrze będą posiadały około 40-metrowe, prywatne tarasy. Dla pozostałych lokali zaprojektowano balkony lub na parterze - ogródki. Wszystkie apartamenty będą klimatyzowane i wyposażone w pakiet bezpieczeństwa systemu inteligentnego domu. W projekcie przewidziano przestronne lobby przy wejściu głównym wraz z recepcją, system bezobsługowej wymiany kluczy, czy możliwość skorzystania z usług operatora wynajmu.

W budynku znajdą się komórki lokatorskie, przestronna rowerownia, a na zewnątrz miejsce do rekreacji. W pierwszym etapie na dziedzińcu powstanie plac zabaw dla dzieci oraz stół do tenisa stołowego. Kolejne etapy zakładają budowę zewnętrznego basenu, boiska do gry w piłkę plażową oraz klubu malucha. Lokale z pierwszego etapu inwestycji zostaną oddane do użytku w czerwcu 2024 roku.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu