Wiadomości 17 mar 2021
Apartamenty Poligonowa - w stronę harmonii

Apartamenty Poligonowa, których projekt przygotowała pracownia Archikar, mają być przykładem przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni. Dwuetapowa inwestycja RWP Development to także zielone tarasy i dwupoziomowe lokale wyposażone w smart home.

Inwestycja powstaje przy ulicy Poligonowej w Lublinie. Autorem koncepcji Apartamenty Poligonowa jest warszawska Pracownia Projektowa ArchiKar. Kameralny 4-kondygnacyjny budynek, o oryginalnej architekturze, zakłada 41 mieszkań w każdym z etapów – od jednopokojowe przestrzenie typu studio, po wygodne trzypokojowe apartamenty czy też mieszkania dwupoziomowe.

Wszystkie powierzchnie mieszkalne gwarantują przemyślany rozkład pomieszczeń, a duże przeszklenia pozwalają na doskonałe doświetlenie wnętrz. Mieszkania posiadają balkony, loggie a także ogródki. W projekcie znalazły się również proekologiczne zielone tarasy, przynależne do części mieszkań.

– Architektura jest dla nas zarówno sztuką, jak i rzemiosłem, w najlepszym pojęciu tego słowa. Dobra architektura powstaje z połączenia twórczej wizji projektanta i solidnej wiedzy inżynierskiej. Nasze rozumienie architektury jako sztuki użytkowej kieruje nas ku poszukiwaniu rozwiązań praktycznych, lecz niepozbawionych walorów estetycznych. W procesie projektowania staramy się umiejętnie łączyć najnowsze rozwiązania techniczne z naturalną dla człowieka potrzebą stworzenia harmonijnej i przyjaznej przestrzeni. Zwracamy szczególna uwagę na kontekst, zarówno krajobrazowy jak i historyczny, planowanych inwestycji. Dążymy do tego, aby nasze projekty były strukturalnie i formalnie spójne z istniejącą przestrzenią oraz spełniały wymogi zrównoważonego budownictwa. Uważamy, że kreatywność architekta, w połączeniu z dogłębną wiedzą techniczną, znajomością aspektów ekonomicznych i prawnych stanowią fundament udanej inwestycji – komentuje Adam Karkusiewicz z pracowni Archikar, która jest autorem projektu Apartamenty Poligonowa w Lublinie.

Obecnie w budowie są dwa etapy inwestycji - realizacja I etapu zostanie zakończona w I kwartale 2022 r., natomiast II etap zaplanowano oddać w II kwartale 2022 r. Wykonawcą jest firma DK Budownictwo. – Niewątpliwym atutem inwestycji Apartamenty Poligonowa są mieszkania dwupoziomowe, które będą wyposażone w dodatkowe udogodnienia takie jak: Smart Home i klimatyzacja. Inteligentny dom to jeszcze do niedawna futurystyczna wizja rodem z filmów science-fiction, która teraz staje się całkowicie realna. Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa dla tego, co znaliśmy do tej pory. Interesująca i dostępna nie tylko dla najbogatszych – mówi Rafał Wojtyna, dyrektor zarządzający RWP Development.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu