SMAY - Katalog produktów
Wiadomości 17 kwi 2020
Apartamentowiec Pinea w budowie

fot. Kompas Inwestycji

W ramach kompleksu uzdrowiskowo-hotelowego Pinea w Pobierowie powstaje pierwszy z trzech budynków - apartamentowiec. Obiekt ma być oddany do użytku w połowie przyszłego roku. W dalszej kolejności inwestor planuje wybudowanie całorocznego hotelu typu condo oraz hotelu Hilton Garden Inn.

Autorem projektu Pinea jest międzynarodowe biuro projektowe Chapman Taylor, natomiast projektu zielonych dziedzińców i małej architektury Paweł Grobelny, projektant sztuki użytkowej. Za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Inwestorem odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest belgijska firma Fenixco.

Resort Pinea to kompleks uzdrowiskowo-hotelowy trzech połączonych ze sobą budynków, w których znajdą się apartamenty wakacyjne oraz hotel sieci Hilton. Położone tuż przy plaży budynki będą połączone podziemnym przejściem i specjalnie zaprojektowanymi zielonymi dziedzińcami oraz uzupełniającą się, całoroczną ofertą usługową. W inwestycji Pinea znajdzie się kompleks saun i basenów, siłownia, restauracje, bary, kameralne butiki oraz salon SPA. Obecnie w budowie jest apartamentowiec ze 175 apartamentami o metrażach od 26 do 100 mkw., w czterech wersjach aranżacji wnętrz.

– Spółka Strabag kontynuuje prace na wszystkich inwestycjach w kraju, także na budowie kompleksu Pinea w Pobierowie. Nasi pracownicy postępują zgodnie z zaleceniami GIS i MZ, a także wewnętrznymi regulacji BHP dotyczącymi przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny podczas prowadzenia prac budowlanych – zapewnia Maciej Tomaszewski, rzecznik prasowy wykonawcy.

Aktualnie wykonywane są prace przy posadowieniu budynku. Wszystko przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem i, jaka zapewnia inwestor, termin oddania pierwszego budynku, planowany na przyszłoroczne wakacje, nie jest zagrożony.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście