SMAY - Klapy pożarowe
Wiadomości 18 lut
Cool
2019 Dobry rok dla PPH COOL

fot. Cool

Rok 2019 był dla firmy rokiem udanym. W porównaniu z rokiem 2018 przychody firmy wzrosły o 18% przy zdecydowanym procentowym wzroście zysku netto.

Kierunek rozwoju w czasach zmieniających się warunków funkcjonowania w branży HVACR wydaje się być słuszny. Zwrócenie uwagi na rozwiązania dla chłodnictwa i klimatyzacji oparte na czynniku R290 oraz chłodzeniu pośrednim przełożyło się na pozyskanie szeregu kontraktów szczególnie w sektorze przemysłu spożywczego takich jak np. zakłady mięsne.

Konsekwentne propagowanie propanu jako czynnika chłodniczego trafiło na podatny grunt. Wielu klientów przestało postrzegać ten czynnik nie jako gaz palny ale jak element składowy urządzenia chłodniczego rozwiązujący szereg kłopotów na etapie inwestycji i późniejszej eksploatacji.

Klienci zauważyli , że agregat wody lodowej z R290 to nie tylko urządzenie ekologiczne ze względu na niski współczynnik GWP propanu ale też konkretne oszczędzone kwoty.

Przykładami zrealizowanych instalacji to największa w ubiegłym roku w zakładach Janex ale było zrealizowanych i jest w trakcie realizacji szereg następnych jak np. Lukullus czy Staropolska Masarnia. Można powiedzieć, że COOL w nowym rozdaniu stał się prekursorem stosowania medium w postaci roztworu mrówczanu potasu i odważnie rozwija tego rodzaju projekty.

Firmie ponadto udało się zacieśnić i rozszerzyć współpracę z kluczowymi dostawcami komponentów i urządzeń uzupełniających, przede wszystkim z marką STEFANI producentem chłodnic i skraplaczy.

COOL utrzymuje również swój udział rynkowy w klimatyzacji dzięki produkcji agregatów wody lodowej, dystrybucji klimatyzatorów własnej marki oraz współpracy ze Schneider Electric , której produkty firma posiada w ofercie . Współpraca ze Schneider Electric zaowocowała m.in. realizacją dostawy specjalnych chillerów ze sprężarkami turbocore do budynku ERGO Hestia w Sopocie jest dla firmy dużym osiągnięciem.

Miłym wydarzeniem było zwycięstwo urządzenia na targach Forum Wentylacji Salon Klimatyzacji w konkursie na najciekawszy produkt , gdzie firma wystawiła chiller propanowy z free coolingiem AQUACOOL GREEN F.

Nowy 2020 rok mimo zapowiadanemu spadkowi inwestycji niekończenie musi być dla firmy gorszy. Firmie COOL udaje się pozyskiwać dzięki swoim rozwiązaniom klientów poszukujących czegoś nowego i niepoddających się szerokiej konkurencji oferującej najbardziej popularyzowane ale wcale nie najlepsze rozwiązania.

COOL stale pracuje nad doskonaleniem swoich produktów oraz planuje wprowadzenie w tym roku do oferty m.in. zmodyfikowanej linii chillerów AQUACOOL oraz całkiem nowego urządzenia do zastosowań niskotemperaturowych!

Tagi: Cool
Cool

PPH COOL jako firma produkcyjno-handlowa, istniejąca na rynku od ponad 35 lat jest atrakcyjnym partnerem biznesowym dla inwestorów oraz wykonawców. Firma produkuje własne urządzenia serii AQUACOOL (czynnik chłodniczy R410A i R134A) oraz AQUACOOL GREEN (R290-propan) i stosownie do wymagań klienta oferuje energooszczędne systemy klimatyzacyjne i chłodnicze dobrane optymalnie do rodzaju inwestycji. Na terenie całego kraju firma może pochwalić się swoimi referencjami.

Te najbardziej rozpoznawalne to systemy chłodnicze sieci supermarketów, linii technologicznych zakładów przetwórstwa spożywczego, instalacje chłodnicze lodowisk otwartych i zamkniętych, a także instalacje klimatyzacji komfortu budynków użyteczności publicznej (biura, hotele, uczelnie itd.).

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!