Okiem praktyka 6 wrz
Ventia
Z jakich materiałów powinien być wykonany osuszacz basenowy?

Pixabay

Elementy stosowane w centralach wentylacji bytowej nie mają wystarczającej ochrony antykorozyjnej dla takiego agresywnego środowiska jak kryte baseny. W związku z tym wentylacja bytowa nie może być łączona z systemem wentylacji basenowej.

Podstawowe materiały stosowane w osuszaczu do wymienników ciepła, wentylatorów i powierzchni mogą mieć różne kategorie korozyjności, w zależności od wymaganego okresu trwałości. Zaleca się, aby podstawowym materiałem było aluminium lub blacha stalowa ocynkowana ogniowo i lakierowana proszkowo. Wymienniki ciepła powinny być wykonane z zabezpieczonego epoksydowo i polakierowanego proszkowo aluminium.

Zwłaszcza parowniki i skraplacze muszą być dobrze chronione: najpierw epoksydową farbą gruntową, a następnie warstwą wierzchnią. Ogólnie rzecz biorąc stal ocynkowana i aluminium lakierowane proszkowo są jedynymi materiałami nadającymi się do środowisk basenowych. Nie należy stosować standardowej stali nierdzewnej. Osuszacze basenowe fi rmy Dantherm są zgodnez normą EN/ISO 12944-2 i klasą ochrony antykorozyjnej C4.

Środowisko na krytym basenie jest agresywne, dlatego materiały, z których zbudowany jest osuszacz, muszą być zabezpieczone przed korozją. W przeciwnym wypadku okres trwałości produktów będzie bardzo krótki.

 

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście