Smog – jak z nim walczyć?

22 lut Coraz większa świadomość tego jak ważne jest czyste powietrze przekłada się na to w jaki sposób ogrzewamy nasze domy. Wymiana pieców sporo kosztuje. Można jednak na to dostać spore pieniądze.

Wolf CHA Monoblokowa pompa ciepła

7 lut Nasza nowa pompa ciepła łączy w sobie harmonijny design, przemyślaną kolorystykę, wysoką jakość materiałów i precyzję wykonania. Uznany projektant luksusowych jachtów - Espen Øino, stworzył prostą, lecz unikalną bryłę CHA-Monoblock specjalnie dla WOLF. Jego celem było opracowanie urządzenia, które doskonale wtapia się w otoczenie, jednocześnie stanowiąc niepowtarzalny...

Star of the month - Rekuperatory Lossnay

1 lut W tym roku portal branżowy hvacpr.pl rusza z wyjątkowym cyklem Star of the month. Celem tej inicjatywy jest przedstawienie urządzeń, na które warto zwrócić uwagę w sezonie 2022. Jeden miesiąc to jeden reprezentant z dziedziny klimatyzacji, wentylacji, ogrzewnictwa lub chłodnictwa. W lutym gwiazdą miesiąca będą rekuperatory Lossnay od Mitsubishi Electric.

Ogromne pieniądze na transformację energetyczną

1 lut Drożejący prąd i gaz utwierdzają nas w tym, że od transformacji energetycznej nie ma odwrotu. Nie chodzi tylko o rezygnację z węgla. Obok źródeł odnawialnych energię powinniśmy czerpać również z atomu. Transformacja energetyczna to jednak bardzo szerokie pojęcie i nie da sie o niej mówić pomijając np termomodernizacje czy efektywne gospodarowanie odpadami.

Miękkie kompetencje dają twarde konsekwencje

17 sty Miękkie kompetencje dają twarde konsekwencje. Rozmowa z Martą Obrycką, dyrektorką merytoryczną studiów podyplomowych Akademia Nowoczesnego Zarządzania Coachingowego w WSM w Warszawie, o tym, co jest istotne dla lidera w czasie zmian.

Geotermia za darmo

12 sty Są pienądze na instalacje geotermalne dla samorządów. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może pokryć 100% kosztów jej budowy.

Technologia detekcji czynnika chłodniczego | Daikin

11 sty Technologia Shirudo stosowana w systemach VRV 5 na czynnik R32 zapewnia system detekcji wycieku czynnika. Jest on elastyczny, z możliwością zastosowania w każdym pomieszczeniu budynku. Fabrycznie zamontowane akcesoria zapewniają w pełni zintegrowany system alarmowy zarówno dźwiękowy jak i wizualny.

Klimatyzacja - grzanie zimą Midea - jak to działa?

11 sty Klimatyzacja Midea to urządzenia do pracy całorocznej. Dba o komfortowe warunki zarówno latem, jak i zimą. W trybie ogrzewania urządzenia mogą pracować w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych dochodzących nawet do -30 °C.

Pompa ciepła Neoheat Eko II Plus

5 sty Pompy ciepła Neoheat zapewnią ogrzewanie domu i całoroczne podgrzewanie wody przy bardzo korzystnych warunkach roboczych i bez emisji zanieczyszczeń.