Klimatyzator Daikin Stylish to pewna inwestycja na lata

20 sie Z ponad 90-letnim doświadczeniem w klimatyzacji i systemach kontolowania klimatu, Daikin łączy to, co najlepsze we wzornictwie i technologii, aby pomóc Ci osiągnąć twój idealny klimat. Aby sprostać oczekiwaniom rynku.

Pszczoły dla miast przyszłości

24 lip Zakładanie pasiek w miastach to na całym świecie coraz popularniejszy sposób na wspieranie zrównoważonego rozwoju aglomeracji. Tak jest również w Krakowie, gdzie pszczoły mogą nie tylko sprawić, że miejska dżungla stanie się bardziej zielona, ale także pomóc naukowcom rozwijać technologie, które będą służyć miastom przyszłości.

Ultradźwiękowy czujnik przepływu Belimo

12 lip Wiarygodny pomiar przepływu odgrywa decydującą rolę podczas optymalizacji systemów HVAC pod kątem efektywności energetycznej. Czujnik firmy Belimo działający w oparciu o ultradźwiękową technologię ToF (Time of Flight) umożliwia precyzyjny i powtarzalny pomiar przepływu.

Temperatura i wilgotność w łańcuchu dostaw żywności

4 lip Według danych Komisji Europejskiej (FUSIONS, 2016) każdego roku w Unii Europejskiej marnuje się około 20% produkowanej żywności, a w skali światowej straty dochodzą nawet do 30% (FAO, 2019). Jest to jeden z największych problemów przemysłu spożywczego, który powoduje szkody społeczne, ekonomiczne i środowiskowe. Zapobieganie marnotrawieniu żywności zostało uznane za jeden z...

Ho Chi Minh to kolejna metropolia, która rozwiązuje problem strat wody

3 lip W 2016 roku wietnamskie miasto straciło niemal 30 proc. czystej wody wskutek wycieków i uszkodzeń w rurociągach – to 150 mln metrów sześciennych wody! Wskaźnik jest niepokojący, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę, że w większości rozwiniętych miast poziom strat wody waha się od 5 do 7 procent.

Prestiżowa nagroda dla chłodni kominowej w Jaworznie

1 lip Chłodnia kominowa nowego bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie została doceniona w konkursie Budowa Roku 2018. Uwagę komisji konkursowej zwróciły wyjątkowa konstrukcja i proporcje pozwalające porównać ją do skorupki jajka.

Najważniejsze cechy pomp ciepła De Dietrich

26 cze Przegląd najważniejszych cech pomp ciepła marki De Dietrich. Pompy ciepła powietrzne, gruntowe oraz do wytwarzania c.w.u. Alezio S V200, GSHP, Kaliko TWH, Kaliko SPLIT, HPI. Spełniają wymagania Programu Czyste Powietrze.