Najlepsze pompy ciepła - przegląd 2023

Cyberbezpieczeństwo to podstawa

22 mar Dopłać 2 złote bo inaczej prąd w twoim mieszkaniu zostanie odcięty. Takie smsy dostały setki tysięcy Polaków. To nic innego jak pułapka zastawiona przez przestępców chcących wykraść nasz dane a tym samym pieniądze.

Nagrzewnice HAVACO. Największy wybór od ręki

10 mar Marka HAVACO, której generalnym dystrybutorem w Polsce jest firma Ventia, posiada największy wybór nagrzewnic dostępnych od ręki. Nagrzewnice HAVACO ECH to połączenie wysokiej jakości, doskonałej ceny i pełnej dostępności.

Klimatyzator Hisense Fresh Master to lepsze zdrowie i samopoczucie każdego dnia

1 mar Dzięki opatentowanej technologii Fresh Air, klimatyzator Hisense Fresh Master jest w stanie wymienić powietrze w całym pomieszczeniu w ciągu zaledwie 3 minut poprzez doprowadzanie świeżego i oczyszczonego powietrza zewnętrznego z wydajnością 50 m3/h. Urządzenie monitoruje poziom CO2 w pomieszczeniu i informuje użytkownika o jakości powietrza poprzez wyświetlenie odpowiedniego koloru...

Walcząc o czyste powietrze. Szczerze o pieniądzach

1 mar Ponad 70% – taki jest dziś udział węgla w miksie energetycznym naszego kraju. Przy odpowiednio wprowadzanych zmianach w najbliższych latach ten wskaźnik może spaść nawet do 11%. Co trzeba zrobić i na co postawić oraz dlaczego atom jest tak ważny?

Systemy sterowania Danfoss w Centrum Logistycznym ALDI

17 lut W Parku magazynowym Lisi Ogon koło Bydgoszczy, zbudowanym przez Panattoni Europe powstało Nowe Centrum Logistyczne ALDI, niemieckiej sieci dyskontów spożywczo-przemysłowych. Na potrzeby magazynowania żywności w centrum ALDI zaprojektowano nowoczesną instalację chłodniczą pracującą na dwutlenku węgla (R744). W efekcie realizacji tego projektu, powstała jedna z największych w...

Pompa ciepła NEOHEAT EKO MONO R290 | HVAC EXPO 2023

27 sty Miło nam poinformować, że w naszej strefie EXPO pojawiła się gorąca nowość - Pompa ciepła NEOHEAT EKO MONO R290. Jest to innowacyjne rozwiązanie oparte na czynniku chłodniczym R290 (propan), co oznacza, że jest przyjazne dla środowiska i efektywne pod względem energetycznym. Więcej informacji na temat tego produktu znajdziecie w strefie EXPO NEOHEAT.

Pompa ciepła AUX | HVAC EXPO 2023

25 sty Miło nam poinformować, że w naszej strefie EXPO pojawiła się nowość - Pompa ciepła AUX . Pompa ciepła AUX to wszechstronne urządzenie, które może pracować z różnymi rodzajami urządzeń grzewczych, takimi jak systemy podłogowe, grzejniki i klimakonwektory.

Jak powstał pierwszy klimatyzator?

11 sty Klimatyzatory to urządzenia, które dziś uważane są za nieodzowny element wyposażenia wielu budynków, szczególnie w ciepłych krajach. Jednak ich historia sięga daleko w przeszłość. Pierwsze urządzenie, które można by nazwać klimatyzatorem, zostało wynalezione w 1902 roku przez Williama Carriera.

Zapraszamy do DAIKIN Inspiration Park w Warszawie

2 sty DAIKIN Inspiration Park, to wyjątkowe miejsce zlokalizowane w Warszawie przy ul. Krakowiaków 36. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni znajduje się Salon rozwiązań Daikin, gdzie można zobaczyć urządzenia w konkretnych przestrzeniach typu hotel, biuro czy sklep.

Pompa ciepła LG Therma V Monobloc S

2 sty THERMA V Monobloc S jest drugą generacją Monobloców LG na czynnik R32. Charakteryzuje się niskim poziomem hałasu oraz najlepszą wydajnością w serii THERMA V. Zintegrowanie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej w jednej obudowie pozwala podłączyć pompę ciepła z instalacją wyłącznie za pomocą rur wodnych.