Sevra pompa ciepła
Wiadomości 27 paź
Midea
Wybitny wkład w ochronę środowiska. Midea wyróżniona przez UNIDO

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) wyróżniła lidera i pioniera w uzdatnianiu powietrza - markę Midea. Zgodnie z danymi UNIDO, projekt Midea polegający na opracowaniu, produkcji i dystrybucji produktów wyeliminował 13,2 ton potencjału niszczenia warstwy ozonowej i zmniejszył emisję równoważną 967 490 ton CO2 rocznie!

To nietuzinkowy wkład w ochronę środowiska pozwolił na uzyskanie tej prestiżowej nagrody. W ciągu ostatnich 10 lat Midea współpracowała z UNIDO nad projektem mającym na celu zastąpienie HCFC-22, czyli szkodliwego dla środowiska czynnika chłodniczego, propanem (R-290), naturalną substancją. Wprowadzenie zoptymalizowanego układu chłodniczego miało ogromny wkład w międzynarodową walkę ze skutkami zmian klimatycznych. System bezpośrednio ogranicza emisję gazów cieplarnianych i pośrednio zmniejsza zużycie energii dzięki poprawionej efektywności energetycznej od 10 do 15 procent! Zgodnie z danymi UNIDO, projekt Midea polegający na opracowaniu, produkcji i dystrybucji produktów wyeliminował 13,2 ton potencjału niszczenia warstwy ozonowej i zmniejszył emisję równoważną 967 490 ton CO2 rocznie!

Midea zainwestowała ponad 7 milionów dolarów w konwersję linii produkcyjnej na produkty zasilane czynnikiem R-290. 83 laboratoria zajmują się obecnie badaniami nad systemami RAC z czynnikami chłodniczymi o niskim GWP. Dzięki dużym i poważnym inwestycjom firma zdobyła ponad 200 krajowych i międzynarodowych patentów w tej dziedzinie, a klimatyzatory R-290 cieszą się dużym uznaniem na rynku zarówno pod kątem ochrony środowiska, niezawodności, jak i wydajności. Linie produkcyjne Midea wstępnie uruchomiły produkcję na 750 000 sztuk rocznie.

 

Midea