Wiadomości 23 lis 2022
White Star Logistics rozpoczyna budowę podwarszawskiej inwestycji

Park przemysłowo-logistyczny w Nowym Koniku pod Warszawą, nowy projekt White Star Logistics, otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego etapu. Jako pierwsza powstanie hala B o powierzchni ponad 21 tys. mkw. Cały kompleks docelowo będzie składał się z czterech budynków i będzie liczył ponad 76 tys. mkw.

Realizacja wspólnego przedsięwzięcia White Star Real Estate oraz Bain Capital Credit rozpocznie się w najbliższych tygodniach. Park przemysłowo-logistyczny w Nowym Koniku pod Warszawą to docelowo cztery budynki: hala B o powierzchni 21 419 mkw., hala A z powierzchnią 26 933 mkw., hala C o wielkości 18 145 mkw., a także hala SBU o powierzchni 9 843 mkw. Minimalny możliwy do utworzenia moduł to około 1 400 m2 . Jako pierwsza powstanie hala B - rozpoczęcie prac przygotowawczych i budowlanych planowane jest jeszcze w tym roku, natomiast zakończenie budowy I etapu w White Star Logistics Warszawa Nowy Konik nastąpi na przełomie III i IV kw 2023 r.

– Zaletą naszego projektu, choć na pewno nie jedyną, jest lokalizacja w odległości zaledwie 3 km od nowego węzła autostrady A2 Nowy Konik oraz 4 km na wschód od Warszawy. Dodatkowo blisko położone osiedla mieszkaniowe, jak i dogodny dojazd do inwestycji, zapewnia najemcom dobrą dostępność do pracowników – mówi Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing w White Star Real Estate (WSRE). – Lokalizacje blisko autostrad, ale również z dobrą komunikacją z centrami miast, są szczególnie poszukiwane przez logistykę, bo mogą łączyć zarówno funkcje magazynów centralnych z funkcją magazynów ostatniej mili. Dzięki lokalnym uwarunkowaniom w Nowym Koniku, niewykluczone jest tam również prowadzenie lekkiej produkcji, lub łączenie funkcji magazynowych z elementami małych „showroomów”. Prowadzimy obecnie negocjacje z potencjalnymi najemcami. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy z budynków zostanie wynajęty nie jednemu, a raczej kilku najemcom – dodaje Urszula Rasmussen.

W inwestycji White Star Logistics Warszawa Nowy Konik, obok powierzchni magazynowo produkcyjnym klasy A, powstanie także nowoczesne zaplecze biurowe. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „very good”, zaś w projekt wpisano ekologiczne rozwiązania, które minimalizują ślad węglowy. Wśród nich znalazły się panele fotowoltaiczne, systemy pozwalające na wtórne wykorzystanie wody i redukcje zużycia energii elektrycznej oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Strategia White Star Logistics zakłada stworzenie sieci nowoczesnych centrów logistycznych w najbardziej pożądanych lokalizacjach w Polsce, a w pierwszych 3 latach w ramach wspólnego przedsięwzięcia White Star Real Estate i Bain Capital Credit zamierza zrealizować w Polsce osiem do dziesięciu projektów magazynowych o łącznej powierzchni docelowej ponad 500 tys. mkw. Budżet tych projektów ma wynieść 350 mln euro.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu