Wiadomości 2 lip
WFOŚiGW w Gdańsku wyróżniowny podczas Green Week 2019

fot. WFOŚiGW Gdańsk

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku został wyróżniony i otrzymał certyfikat za udział w wydarzeniach organizowanych w ramach Green Week 2019.

Green Week (Zielony Tydzień) to najważniejsze wydarzenie Unii Europejskiej dotyczące ochrony środowiska i działań na rzecz klimatu. W tym roku szczególny nacisk położony został na podkreślanie korzyści wynikających z unijnej polityki środowiskowej i jej wpływu na jakość życia obywateli.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku został partnerem Green Week 2019 i w ramach tego wydarzenia przeprowadził różne imprezy związane z realizacją kampanii „Pomorscy czują klimat”.

Kampania prowadzona jest przez WFOŚiGW w Gdańsku. Bohaterem jest sympatyczna Rodzina Pomorskich, która przekonuje mieszkańców województwa pomorskiego i odwiedzających ten region turystów do zmiany nawyków i wprowadzania w życie ekologicznych zasad. Uświadamia także, że nasze decyzje i zachowania mają wpływ na stan środowiska. Pomorscy uczą jak rozsądnie korzystać z kurczących się na świecie zasobów wody i energii, jak dbać o jakość powietrza. Nakłaniają do zmniejszenia liczby wytwarzanych odpadów i udowadniają, że odpowiednie postępowanie z nimi pomaga odzyskać znaczną część surowców. Na stronie www.poczujklimat.pl oraz w mediach społecznościowych zamieszczone zostały gry i poradniki edukacyjne, odbywają się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Rodzina Pomorskich wędruje po województwie pomorskim z wystawą edukacyjną. Ekspozycja w prosty sposób tłumaczy zjawiska przyrodnicze. Składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny. W ramach wydarzeń partnerskich Green Week 2019 wystawa odwiedziła Człuchów, Ustkę i Łebę.

Pomorscy biorą także udział w różnych piknikach, festynach i imprezach. Wspólnie z nimi można zagrać w wielkoformatową grę planszową na temat bioróżnorodności, koło fortuny, edukacyjne gry karciane na temat podstawowych zasad gospodarki odpadami, układać puzzle, rozwiązywać rebusy. W ramach wydarzeń partnerskich Green Week Rodzina Pomorskich wzięła udział w pikniku przyrodniczym, który odbył się w parku w Wojanowie, Dniach Otwartych Funduszy Europejskich w siedzibie WFOŚiGW w Gdańsku, pikniku w Arboretum w Wirtach, Pępowie, Dniu Morświna w Gdyni, Dniach gminy Miłoradz, Smętowie Granicznym, Brodnicy koło Kartuz oraz akcji „Bioróżnorodność – poznaj, aby zachować”.

Źródło: WFOŚiGW Gdańsk