SMAY - Katalog produktów
Wiadomości 16 mar 2020
W Tenczynku wyrosną domy piwne

fot. Kompas Inwestycji

Na terenach Browaru Tenczynek powstaną domy o powierzchni ponad 100 mkw., wyposażone w krany z piwem. Inwestorem jest spółka zarządzana przez Janusza Palikota. Za projekt odpowiada pracownia Team S.C.

Inwestorem domów piwnych jest Manufaktura Piwa, Wódki i Wina, której prezesem jest Janusz Palikot. Koszty inwestycji pokryje spółka ze środków własnych, zysk z ich sprzedaży zostanie wypłacony w ramach dywidendy dla inwestorów, którzy w ramach kampanii crowdfundingowej obejmą akcje spółki Tenczynek Bezalkoholowe. Wartość inwestycji wyniesie ok. 1,5 mln zł. Sprzedaż domów ruszy w 2022 roku. – Tego typu domy piwne powstały już w Skandynawii, ale w Polsce jako pierwsi mierzymy się z takim projektem. To będzie idealne miejsce dla smakoszy, którzy cenią smak niefiltrowanego i niepasteryzowanego piwa. W każdym domu będą krany z podłączeniem do tanków z wybranymi przez klienta produktami Browaru Tenczynek– tłumaczy Janusz Palikot, prezes Browaru Tenczynek. 

Domy piwne powstaną w części północnej terenu należącego do Browaru Tenczynek, w otoczeniu Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Zaprojektowano prostą, tradycyjną, przyjazną dla krajobrazu formę, wpisującą się w południowe zbocze wzgórza, u podnóża którego rozciągają się zabudowania tenczyneckiego browaru. Układ urbanistyczny będzie zharmonizowany z otaczającą przyrodą.

Przestronne wnętrza budynków otworzą się dużymi przeszklonymi szczytami na zespół zabudowań browaru na pierwszym planie i ponad jego dachami na panoramę Tenczynka. Każdy dom ma powierzchnię 100 mkw., w tym sypialnię, kuchnię, łazienkę i salon z dostępem do piwnych kranów. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Team S.C. z Buska-Zdroju, która projektuje obiekty sportowe i rekreacyjne, przemysłowe, budynki użyteczności publicznej i budynki mieszkalne w całej Polsce.

– Układ funkcjonalny domków pozwoli na wygodne spędzanie czasu podczas krótkich i długoterminowych pobytów. Wygląd zewnętrzny oraz wystrój wnętrz budynków nawiązywać będzie do tradycyjnych, a jakże współczesnych rozwiązań materiałowych, surowych i jednocześnie ciepłych, jak drewno, kamień, beton czy cegła. Nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz uzupełnione zostaną formami czeskich mebli stanowiącymi oryginalne osiągnięcia designu z epoki lat 50-60 dwudziestego wieku – tłumaczy Wojciech Kurzeja, architekt Team S.C.

Tagi: inwestycje
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście