Wiadomości 19 lis
W Katowicach powstanie Global Office Park

fot. Kompas Inwestycji

Cavatina rusza z nowym projektem Global Office Park. W centrum Katowic wyrosną trzy 25-kondygnacyjne wieże, a cała inwestycja obejmie ponad 86 000 mkw. powierzchni usługowej, mieszkaniowej i biurowej.

Deweloper Cavatina Holding otrzymał właśnie ostateczne pozwolenie na budowę nowej, wielofunkcyjnej inwestycji w Katowicach. Global Office Park powstanie w centrum miasta, przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Dąbrówki. – Naszym celem było stworzenie zabudowy o mieszanej funkcji i bardzo wysokiej intensywności, która dla dobrego funkcjonowania jej przyszłych użytkowników, została uzupełniona o maksymalną możliwą powierzchnię wspólnych terenów zielonych na dachach niższej części kompleksu – mówi Jan Juraszczyk, architekt w Cavatina Holding.

Na powierzchni prawie 2,3 tys. mkw. architekci Cavatina zaprojektowali strefę relaksu - zieleń porośnie tarasy i patio.  Kompleks składa z dwóch wież biurowo-usługowych i jednej mieszkaniowej osadzonych na wspólnym pięciokondygnacyjnym podium, w którym, w galeryjnym układzie, znajdą się lokale gastronomiczne i usługowe. Wieże biurowe liczące po 25 pięter, zapewnią łącznie dostęp do blisko 60 tys. mkw. powierzchni. Wieża mieszkaniowa pomieści ponad 670 mieszkań, w zróżnicowanych wariantach metrażowych. Dla samochodów przewidzianych jest ponad 2 tys. miejsc parkingowych dla samochodów, zadbano również o infrastrukturę dla rowerzystów, którzy będą mieli do dyspozycji miejsca postojowe, szatnie i prysznice.

– Założeniem projektowym było, aby wysokościowe wieże biurowe, mimo ich bliźniaczej bryły, sprawiały wrażenie obiektów o różnym kształcie i proporcji - aby przełamać monotonię i powtarzalność zwłaszcza przy tak wielkiej skali. Stąd też decyzja o rezygnacji z prostopadłościennych kształtów na rzecz trapezowego rzutu oraz miękkich narożników nawiązujących do katowickiej moderny. Dla uzupełnienia tej idei, budynki "ubrano" w fasadę o falującym układzie - błyszczącą łuskę wyłaniającą się z gładkich szklanych tafli – dodaje Juraszczyk. Deweloper rozpoczął już prace przygotowawcze pod budowę.

Inwestycja Global Office Park w konkursie European Property Awards zdobyła tytuł najlepszego wysokościowego projektu mieszkaniowego w kraju w kat. Residential High Rise Architecture Poland. Za architekturę doceniono również wieże biurowe będące częścią kompleksu, a sam projekt został nominowany do kolejnego, finałowego etapu konkursu, w którym wybrane zostaną najlepsze projekty z całego świata.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście