Wiadomości 29 maj
BOSCH
Uczniowie z całej Polski nagrodzeni przez Junkers-Bosch w programie JUNKERS SZKOLI

fot. Bosch

24 maja odbył się finał V edycji programu JUNKERS SZKOLI mającego na celu wspieranie i rozwój edukacji technicznej na poziomie szkół średnich. W programie wyłonionych zostało 15 laureatów. Najlepsza piątka otrzymała voucher na kurs i egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Od początku istnienia programu w konkursie wzięło udział już ponad 1000 uczniów z całej Polski

JUNKERS SZKOLI to program edukacyjny, który marka Junkers-Bosch prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.
 
- Cieszymy się, że co roku tak wielu uczniów decyduje się na udział w programie. Wspieranie edukacji poprzez takie inicjatywy jest dla nas szczególnie ważne. Junkers Szkoli to szansa dla uczniów techników nie tylko na poszerzanie swojej wiedzy z zakresu urządzeń grzewczych, ale również zdobycie uprawień, dzięki którym mogą świadomie pokierować swoją karierą – podsumowuje Krzysztof Ciemięga, Dyrektor Generalny Bosch Termotechnika.
 
W ramach programu JUNKERS SZKOLI firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia do Centrów Szkoleniowych Junkers-Bosch w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z trzech obszarów: techniki kondensacyjnej, techniki solarnej i pomp ciepła.
 
Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji.  Zdobycie uprawnień ułatwi im start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Przedstawiciela marki Junkers.
 
Udział w programie dał mi wielką satysfakcję. Sprawdziłem posiadaną wiedzę, nauczyłem się nowych rzeczy i mogłem wziąć udział w szkoleniu na zakończenie. To naprawdę duża wartość i ciekawe doświadczenie. Takie programy dają również możliwość poznania najnowszych rozwiązań technologicznych w branży co jest bardzo ważne. Jestem dumny z siebie i kolegów – podsumowuje Karol Dulnik, laureat I miejsca z Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie  
 
W V  edycji programu organizowanego w roku szkolnym 2018/2019 wzięło udział 277 uczniów z 26 polskich techników. We wszystkich pięciu edycjach programu wzięło udział łącznie ponad 1000 uczniów z 26 szkół z całej Polski.
 
Laureaci V edycji zostali wyłonieni na podstawie rankingu sumującego wyniki wszystkich trzech testów wiedzy.
BOSCH

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście