Wiadomości 23 sty
Carel
Trzykrotny wzrost projektów z udziałem naturalnych czynników chłodniczych

fot. Carel

Rozwiązania CAREL zmniejszyły zanieczyszczenie atmosfery o prawie 4000 ton odpowiednika CO2

CAREL może spojrzeć wstecz na pozytywne wyniki z ubiegłego roku w zakresie oszczędności energii i stosowania rozwiązań z udziałem czynników naturalnych. Liczba projektów CO2 z technologią inwerterów DC potroiła się od 2017 roku, dzięki zakupieniu naturalnych czynników chłodniczych zamiast tradycyjnych gazów, oszczędzając tym samym łącznie milion euro.

Wzrost wysokowydajnych rozwiązań z naturalnymi czynnikami chłodniczymi przekłada się również na znaczne oszczędności energii. Szacuje się, że systemy sprzedane w 2018 r. pozwoliły zaoszczędzić prawie 3000 MWh energii, przy czym prawie 1500 ton mniej zamienników CO2 zostało uwolnione do środowiska.Oprócz tego nastąpił również spadek emisji zanieczyszczeń gazowych z powodu wycieków czynników chłodniczych z roztworów o niskim GWP. W rzeczywistości szacujemy, że  projekty Carel w 2018 r. zmniejszyły emisje do środowiska o 2500 ton zamiennika CO2 w porównaniu z gazami przemysłowymi R404/A tej samej wydajności. Stanowi to namacalne oszczędności netto 4000 ton odpowiednika CO2, czyli porównywalnie do sytuacji, w której przez centrum Londynu przez 20 dni* nie przejeżdża żadne auto!

W obliczu dalszego wzrostu globalnego ocieplenia, CAREL przyczynia się do wykorzystania naturalnych czynników chłodniczych, opracowując rozwiązania, które upraszczają ich stosowanie i zwiększają wydajność systemu. "Rozwiązania z naturalnymi czynnikami chłodniczymi reprezentują teraźniejszość i nie są już przyszłością", twierdzi Matteo Dal Corso, specjalista ds. Zastosowań - Rozwiązania Detaliczne (Retail Solutions). "Teraz, gdy dostępne są nowe technologie, nadszedł czas, aby skoncentrować się na wykorzystaniu ich innowacyjnych funkcji i usług, ponieważ jest to możliwe do osiągniecia dzięki zaawansowanym technicznie urządzeniom zainstalowanym i gotowym do pracy.”

Carel