Wiadomości 27 sie
 Tłum chętnych do budowy bloku energetycznego w Puławach

Trwa postępowanie przetargowe na budowę nowego bloku energetycznego w Grupie Azoty Puławy. Bierze w nim udział siedem firm i konsorcjów. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty przed końcem roku.

Przetarg przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem i zakończy się w czwartym kwartale 2018 r. Po dokonanej ocenie firm pod kątem wymogów technicznych, finansowych i formalno-prawnych w drugim etapie postępowania przetargowego na wybór generalnego wykonawcę budowy bloku energetycznego do 100 MWe w Puławach biorą udział: konsorcjum Doosan Heavy Industries & Construction Co Ltd i Budimex, Elektrobudowa i Unis Power, GE Power, Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH, konsorcjum Polimex Mostostal i Polimex Energetyka oraz SSB ENERGY, Powerchina Nuclear Engineering, konsorcjum Rafako i Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa.

Nowy blok energetyczny na węgiel kamienny o mocy 100 MWe będzie wybudowany na terenie zakładowej elektrociepłowni. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na grudzień 2018 r., a jej zakończenie na czwarty kwartał 2021 r. Regularna eksploatacja nowego bloku rozpocznie się do końca 2021 r. Jej wartość opiewa na około 890 mln zł. Realizowana w Puławach budowa nowego bloku energetycznego to największa inwestycja energetyczna w regionie lubelskim oraz w całej Grupie Azoty.

- Nowy blok węglowy w Puławach jest kluczowym projektem, który ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne dla naszych przyszłych inwestycji nawozowo-chemicznych. Cieszy nas zainteresowanie jego realizacją ze strony światowych liderów branży energetycznej. Eksploatacja bloku doprowadzi ponadto do zacieśnienia współpracy
z Lubelskim Węglem BOGDANKA oraz do wykorzystania synergii płynącej ze współpracy naszych spółek, stając się kołem zamachowym rozwoju całego regionu lubelskiego – mówi dr Krzysztof Bednarz, prezes zarządu Grupy Azoty Puławy.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź