Wiadomości 7 paź 2022
AUX
Systemy klimatyzacji ARV6

Systemy klimatyzacji AUX ARV to nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą o obiektach komercyjnych takich jak: biurowce, hotele czy lokale usługowo-handlowe. Bogaty wachlarz jednostek wewnętrznych oraz modułów zewnętrznych umożliwiających tworzenie układów o mocy do 246kW stwarzają dużo możliwości projektowych nawet w przypadku wymagających instalacji.

Doskonałe parametry pracy oraz niezawodność zapewniają komponenty najlepszych marek na świecie takich jak: Hitachi, Panasonic, Sensata, SAGInoMIYA, Infeneon, Fujikoki, czy Renesans. Ponadto, systemy ARV AUX osiągają najwyższe w swojej klasie współczynniki efektywności energetycznej dzięki wykorzystaniu opatentowanego i energooszczędnego trybu pracy. Technologia oszczędności energii opiera się kontroli systemu w 4 punktach: kontrola pracy modułu (automatycznie dostosowana ilość pracujących modułów do aktualnego zapotrzebowania na moc), kontrola pracy sprężarek (dostosowana ilość i częstotliwość pracujących równolegle sprężarek), kontrola pracy wentylatorów (automatycznie dostosowana ilość pracujących wentylatorów i ich obroty) oraz kontrola regulacji czynnika chłodniczego (inteligentne sterowanie stopniem otwarcia zaworu rozprężnego). Potwierdzeniem deklarowanych parametrów jest przyznany systemom ARV prestiżowy certyfikat Eurovent. Systemy klimatyzacji AUX ARV6 obejmują dwie linie urządzeń: Mini dedykowaną dla mniejszych obiektów, w tym domów jednorodzinnych oraz Modular przeznaczoną dla dużych budynków. Systemy Mini to typoszereg urządzeń o mocy od 8 do 26 kW. Seria AVR6 Modular to jednostki zewnętrzne o mocy od 25,2 do 61,5 kW, które można ze sobą łączyć i budować układy o maksymalnej mocy chłodniczej do 246 kW. Pozwala to na zastosowanie jednego układu klimatyzacyjnego obsługującego bardzo duży obiekt. Systemy AUX ARV6 gwarantują niezawodność i stabilność działania nawet przy bardzo wymagających warunkach zewnętrznych. W trybie chłodzenia jest to przedział od -15 do 52°C, natomiast w trybie grzania od -25 do 24°C. Systemy ARV obejmują 8 typów jednostek wewnętrznych – jednostki naścienne, kasetonowe 4-drogowe, kasetonowe 2-drogowe i 1-drogowe, kanałowe Slim, średniego i wysokiego sprężu oraz przypodłogowo-sufitowe.

Jednostki ścienne
Największą popularnością cieszą się jednostki ścienne wyposażone w szereg przydatnych funkcji, gwarantujących komfort pracy, niezawodność i chroniących zdrowie użytkowników. W jednostce jest zabudowany zawór rozprężany EXV, co wraz z nową, kompaktową obudową pozwala na łatwy montaż w wybranym miejscu. Typoszereg ściennych jednostek wewnętrznych oferuje urządzenia o mocy od 2,2 do 7,1 kW.

Jednostki kasetonowe
Częste zastosowanie znajdują również jednostki kasetonowe 4-stronne, których specjalnie zaprojektowany panel umożliwia obwodowy nawiew i równomierny rozdział powietrza w pomieszczeniu. Jednostki mają możliwość podłączenia kanału ze świeżym powietrzem, umożliwia to fabrycznie wycięty w obudowie otwór. Dostarczenie świeżego powietrza podnosi jakość powietrza w pomieszczeniu, zapewniając komfort użytkownikom. Dostępne są kasety 4-drogowe o wydajnościach od 2,8 do 14 kW. W ofercie systemu ARV 6 znajdują się także jednostki kasetonowe 1- i 2-drogowe o mocy od 2,8 do 7,1 kW.

Jednostki kanałowe
Specjalnie skonstruowane jednostki kanałowe dają możliwość montażu kanału doprowadzającego powietrze na dwa sposoby: wlot powietrza może być realizowany z tyłu jednostki lub od dołu, co pozwala na dużą swobodę w projektowaniu układu. Dzięki kompaktowym rozmiarom znajdują zastosowanie nawet w przypadkach ograniczonej przestrzeni montażowej. Ich dużą zaletą jest wyjątkowo płaska konstrukcja - jedynie 185 mm wysokości. Modele SLIM są dostępne w wydajnościach od 2,2 do 7,1 kW, jednostki średniego sprężu od 4,5 do 15,0 kW, a jednostki wysokiego sprężu od 11,2 aż do 56 kW.

Jednostki przypodłogowo-sufitowe
W pomieszczeniach bez sufitu podwieszanego sprawdzą się jednostki przypodłogowo-podsufitowe, których wydajności chłodnicze wynoszą od 4,5 do 14 kW. Ruchome poziome i pionowe żaluzje pozwalają na precyzyjne sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza. Uniwersalna konstrukcja jednostki pozwala na dostosowanie sposobu montażu (w pionie lub poziomie) do aranżacji pomieszczenia.
Wyjątkowo mała głębokość jednostki – tylko 205 mm pozwala na jej instalację nawet w ograniczonej przestrzeni.


Dlaczego warto wybrać systemy ARV6 AUX?
Ze względu najwyższe parametry techniczne w swojej klasie, elastyczność w projektowaniu instalacji, wszechstronne zastosowanie oraz 5-letnią gwarancję. Firma Wienkra jako wyłączny dystrybutor marki AUX w Polsce posiada pełną ofertę urządzeń AUX, która obejmuje zaawansowane systemy klimatyzacji RAC, MULTI oraz CAC. W tym roku ofertę uzupełniła pompa ciepła typu powietrze- woda, która stanowi bezpośrednią odpowiedź na aktualne potrzeby rynku.