Wiadomości 13 lis
Swegon
Swegon otwiera nowe laboratorium R&D BlueBox

fot. Swegon

Swegon na terenie fabryki Blue Box otworzył nowe specjalistyczne laboratorium przeznaczone do badań i testów agregatów chłodniczych oraz pomp ciepła.

To nowej generacji modułowe laboratorium pozwoli na testy prototypów oraz badania wydajności pojedynczych urządzeń lub dwóch jednostek jednocześnie w różnych warunkach środowiskowych. Dzięki tej inwestycji uzyskano możliwość testowania także wielofunkcyjnych agregatów, których zadaniem jest produkcja jednocześnie ciepła i chłodu. Badania w tym nowym obiekcie prowadzone są zgodnie z najnowszymi wymogami i normami europejskimi oraz międzynarodowymi.

Nowe laboratorium daje możliwość przeprowadzania badań urządzeń chłodniczych nawet do 2MW mocy chłodniczej, w bardzo szerokim zakresie temperatur otoczenia od -15oC do +55oC utrzymywanych w komorach badawczych. Laboratorium to co jest szczególnie istotne, jest również przygotowane do testowania urządzeń napełnionych i pracujących na najnowszej generacji czynników chłodniczych z grupy bezpieczeństwa A2L (tzw. niższej palności).

Badania mogą być obserwowane ze specjalnie do tego celu przygotowanego pomieszczenia kontrolnego znajdującego się bezpośrednio w laboratorium lub dzięki odpowiedniemu nowoczesnemu wyposażeniu wszystkie testy i badania mogą być transmitowane oraz obserwowane z dowolnego miejsca na ziemi np. biura klienta, za pomocą zdalnego monitoringu i systemu strumieniowego przesyłu wideo.

Uroczyste otwarcie odbyło się w dniu 15.10.2019 z udziałem przedstawicieli firmy Swegon Blue Box oraz specjalnych gości jak Pan Arnoud Lacourt z EUROVENT czy Pan Filippo Busato z włoskiego branżowego stowarzyszenia AICARR.

Tagi: Swegon
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście