Wiadomości 17 sie 2022
Platynowy LEED dla K2

Biurowiec K2 w Gdyni przeszedł weryfikację wielokryterialnej oceny środowiskowej i został zaliczony do grona najbardziej zrównoważonych budynków biurowych w Polsce. Inwestycja Vastint Poland otrzymała certyfikat LEED Platinum.

Do listy certyfikowanych budynków Vastint Poland dołączyła inwestycja przy ul. Kieleckiej w Gdyni. Biurowiec K2, zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowskim, został wyposażony w rozwiązania techniczne, które pozwalają na osiągnięcie podwyższonej efektywności w zakresie redukcji zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontroli jakości powietrza.

K2 to jeden z najciekawiej zlokalizowanych biurowców w Trójmieście. Stojący nieopodal węzła Wzgórze św. Maksymiliana przy ul. Kieleckiej, zapewnia dogodny dostęp do usług i środków transportu publicznego. Sześciopiętrowy budynek oferuje ponad 11 400 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Dla wygody najemców kameralne lobby zostało zaprojektowane jako przestrzeń do nieformalnych spotkań biznesowych i towarzyskich. Dwukondygnacyjna hala garażowa mieści 136 miejsc parkingowych oraz szatnie dla rowerzystów. Dodatkowe miejsca postojowe dla jednośladów przewidziano od strony tylnego dziedzińca, który zdobi 50 ponad dwudziestoletnich brzóz.

Grupa Vastint realizuje swoje projekty zgodnie z międzynarodowymi standardami zrównoważonego budownictwa od wielu lat, ma na koncie ponad 70 certyfikowanych nieruchomości, w tym pięć spośród 30 najwyżej punktowanych obiektów z certyfikatem LEED na świecie.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu