Wiadomości 27 gru
Oszczędzaj z Energą - kup panele fotowoltaiczne

Jesteś przedsiębiorcą, chcesz efektywniej korzystać z energii elektrycznej i zmniejszyć jej koszty? Pomyśl o instalacji fotowoltaicznej. Obawiasz się, że to przedsięwzięcie może cię przerosnąć? Energa sprawnie przeprowadza swoich klientów przez wszystkie etapy wprowadzania tego innowacyjnego rozwiązania – od doradztwa aż po realizację prac budowlanych, a także zakup wytworzonej w ten sposób energii.

Energa Obrót przygotowała dla swoich klientów szeroki wachlarz produktów efektywnościowych. Wśród nich są m.in. instalacje fotowoltaiczne EnerSOL. Technologia cieszy się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców – Energa Obrót we współpracy z Energą Invest są w trakcie zawierania kontraktu o wartości 6,5 mln zł, w ramach którego zostanie zrealizowana jedna z najnowocześniejszych instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

W jaki sposób można wykorzystać energię elektryczną z paneli? Klienci, którzy decydują się na takie rozwiązanie, mają na to różne pomysły - energia może zostać spożytkowana np. albo na potrzeby własne, aby obniżyć ilości pobieranej energii z sieci dystrybucyjnej, albo do celów handlowych, czyli odsprzedaży wprowadzonych nadwyżek do sieci elektroenergetycznej.

Wspomniana instalacja, za której realizację odpowiadać będzie Energa Obrót we współpracy z Energą Invest, będzie zlokalizowana w powiecie tczewskim i zajmie powierzchnię ponad 4 hektarów, jej zainstalowana moc to 2 MWp. Kwota 6,5 mln zł, która została przeznaczona na realizację tego przedsięwzięcia, obejmuje: doradztwo przedinwestycyjne, także w zakresie pozyskania finansowania na inwestycje, pomoc w uzyskaniu prekwalifikacji do aukcji OZE, a także wykonanie projektu budowlanego, samą budowę instalacji, a co najważniejsze gwarancję zakupu energii wytworzonej podczas jej działania.

Instalacja będzie jedną z najnowszych tego typu o tak dużej mocy w Polsce, w projekt będzie zaangażowanych wielu pracowników z Grupy Energa o najróżniejszych kwalifikacjach zawodowych.

- Realizując dla klienta inwestycję budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MWp razem ze spółką Energa Invest udowadniamy, iż jesteśmy w stanie dostarczyć klientom kompleksowe rozwiązania, wykorzystujemy w tym celu potencjał Grupy Energa. Klient zdecydował się na współpracę z nami, gdyż otrzymał kompleksową ofertę współpracy,  prowadzenia tej inwestycji, ale przede wszystkim dostrzegł w nas partnera biznesowego – mówi Dariusz Falkiewicz prezes  Energi Obrotu.

- W ramach programu EnerSOL wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie zdobyte w już zrealizowanych inwestycjach. Należą do nich jedne z największych farm fotowoltaicznych w Polsce: PV Czernikowo oraz PV Delta. Znajomość branży, potencjał kadrowy i stabilność marki Energa przyciągają do nas inwestorów. Oferujemy im kompleksowe przeprowadzenie inwestycji od analiz opłacalności do uruchomienia instalacji. Klient otrzymuje gwarancję produktu i pewność, że jego wykonawca nie zniknie niespodziewanie z rynku - podkreśla  Marek Konieczny prezes Energi Investu.

Kto może skorzystać z tego typu produktu? EnerSol to oferta dla klientów biznesowych, którzy posiadają możliwości zainstalowania paneli fotowoltaicznych na dachach budynków, ogrodzonej posesji lub gruncie rolnym III klasy lub wyższej, a energię elektryczną mogą wykorzystywać w ciągu dnia na procesy technologiczne, oświetlenie hal magazynowych itp.

-Dzięki technologii fotowoltaicznej możemy sięgnąć po praktycznie niewyczerpalne źródło energii. Technologia ta cieszy się dużym zainteresowaniem na świecie. Widzimy w niej ogromny potencjał i duże szanse na oszczędności - podkreśla Dariusz Falkiewicz prezes  Energi Obrotu.

infoWire.pl

infoWire.pl https://infowire.pl/

gift