Wiadomości 1 lut
Trina Storage dwukrotnie wyróżniona przez BloombergNEF

fot. Trina Solar

• Trina Storage, będąca częścią Trina Solar, znalazła się wśród 5 największych dostawców i integratorów systemów magazynowania energii na świecie według BloombergNEF. • W raporcie Energy Storage System Cost Survey 2023 wysoko oceniono sytuację finansową, jakość produktów i usług magazynowania energii oraz stabilną na całym świecie zdolność łańcucha dostaw. • Trina Storage uzyskała też tytuł Tier 1 BNEF na globalnej liście magazynów energii za pierwszy kwartał 2024 r., zdobywając swoje miejsce dzięki wyjątkowej wydajności i niezawodności produktów do magazynowania energii, wartościowym projektom globalnym i solidnemu wsparciu bankowemu.

Wysoka pozycja w badaniu za rok 2023

Badanie BNEF, którego wyniki opublikowano w raporcie
Energy Storage System Cost Survey 2023, obejmuje łańcuch wartości związanych z magazynowaniem energii, w tym z integratorami magazynowania energii, dostawcami baterii, dostawcami systemów konwersji energii i nie tylko. W raporcie podkreślono znaczenie baterii w systemach magazynowania energii. Producenci baterii i dostawcy systemów magazynowania energii stale ulepszają wszystkie elementy systemu magazynowania energii. Do najważniejszych innowacji należą ogniwa 314Ah i kontenerowy system magazynowania o pojemności 5MWh.

Przedstawiciele Trina Solar wiedzą, że to właśnie ogniwo jest kluczowym elementem systemu magazynowania energii, dlatego firma angażuje się w wewnętrzne badania nad ogniwami akumulatorowymi. Trina Solar opracowała ogniwa akumulatorowe o dużej pojemności 306 Ah i 314 Ah i żywotności przekraczającej10 000 cykli. Osiągnięto to poprzez poprawę czasu cyklu, bezpieczną wewnętrznie konstrukcję i gęstość energii. Elementa 2, zasilana przez zintegrowany TrinaCell to modułowe, skalowalne rozwiązanie, które oferuje liczne korzyści, w tym lepszą wydajność kosztową, zwiększone bezpieczeństwo, elastyczność, wygodę oraz inteligentną obsługę i konserwację. Te zalety tworzą znaczącą wartość dla klientów.

Innowacje technologiczne i produkty wysokiej jakości stanowią kluczowy fundament zdolności firmy do dostarczania wartości klientom na całym świecie. Trina Storage utworzyła cztery platformy badawczo-rozwojowe: Instytut Badawczy Baterii Magazynujących Energię, Centrum Badawczo-Rozwojowe Technologii Elektroniki Energoelektrycznej, Centrum Technologiczne Inżynierii Magazynowania Energii oraz Instytut Badań nad Energią Cyfrową. Firma posiada akredytację UL, TÜV SÜD i CNAS jako laboratorium badawcze. W Ameryce Północnej firma Trina Storage zbudowała centrum technologii inżynierii magazynowania energii z lokalnym, wysoce profesjonalnym zespołem, po to by zapewnić szybką reakcję, niezawodne dostawy i wydajne działanie.

Trina Storage stworzyła superfabryki dla inteligentnej produkcji w Chuzhou w prowincji Anhui i Yancheng w prowincji Jiangsu w Chinach, aby zapewnić sprawne dostawy i usystematyzowaną produkcję na masową skalę rozwiązań dla magazynowania energii. Trina Storage jest obecna na całym świecie i prowadzi działalność w Azji, USA i Europie. Dostarczyła jak dotąd na całym świecie produkty o mocy ponad 4 GWh, a w przygotowaniu są projekty przekraczające kolejne 10 GWh.

Trina Storage została uznana przez S&P Global za jednego z 10 najlepszych integratorów BESS (BESS - bateryjny system magazynowania energii) w Chinach. Firma otrzymała także techniczną ocenę Due Diligence (Należyta Staranność) od DNV, co jeszcze bardziej zwiększa techniczną wiarygodność.

Helena Li, Prezes Wykonawcza Trina Solar, powiedziała: „Trina Storage dokonuje integracji wertykalnej, obejmującej wszystkie kluczowe etapy, w tym badania i rozwój ogniw baterii, prace nad produktem, inżynierię, produkcję, jak również organizację centrów integracji. Wysoka pozycja Trina Storage świadczy o zaufaniu klientów na całym świecie do naszych innowacji technologicznych, niezawodności produktów, możliwości finansowania i wartości marki.”

Dobry początek roku 2024

Przedstawiciele Trina Storage mogą być też dumni z początku roku 2024. Firma została umieszczona na cenionej liście BNEF Energy Storage Tier 1 za pierwszy kwartał 2024 r. To wyróżnienie podkreśla wyjątkowe osiągnięcia Trina Storage w dostarczaniu najnowocześniejszych produktów i systemów magazynowania do różnorodnych projektów na całym świecie.

BNEF to ciesząca się dobrą reputacją branżowa organizacja badawcza w dziedzinie nowej energii, ceniona na całym świecie za swoją wiarygodność i specjalistyczną wiedzę. Surowe kryteria BNEF dotyczące uznania w kategorii magazynowania energii Tier 1 wymagają, aby marka dostarczała produkty lub posiadała stałe kontrakty na dostawę produktów do co najmniej sześciu różnych projektów w ciągu ubiegłych dwóch lat. Każdy projekt musi przekraczać 1 megawat lub 1 megawatogodzinę (w zależności od tego, która wartość jest większa) i musi być własnością podmiotów niezależnych od dostawcy rozwiązania magazynowania energii.

Firma wykazała się pełnymi możliwościami badawczymi, począwszy od ogniwa akumulatorowego po cały system, czego przykładem jest wspomniany wcześniej rozwój ogniw o dużej pojemności 306 Ah i 314 Ah o ponad 10 000 cyklach życia.

Jesteśmy podekscytowani faktem, że BloombergNEF umieścił nas na liście Tier 1 na pierwszy kwartał 2024 r.” – dodała Helena Li, Prezes Wykonawcza Trina Solar. „To wyróżnienie nie tylko potwierdza naszą sprawność technologiczną, ale także potwierdza nasze zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb w zakresie magazynowania energii w ramach szerokiej gamy projektów na całym świecie”.

W przyszłości Trina Storage będzie w dalszym ciągu dostarczać wysoko wydajne i niezawodne inteligentne produkty oraz rozwiązania w zakresie magazynowania energii dzięki swojej wiodącej technologii, lokalnemu profesjonalnemu zespołowi i niezawodnym usługom, a także doskonałej konkurencyjności marki, po to by wspierać globalną transformację zielonej energii, obejmującą erę niedrogich systemów przechowywania dla rozwiązań fotowoltaicznych.

Źródło: Trina Storage