gree
Wiadomości 16 kwi 2020

Na warszawskiej Pradze-Północ jest realizowany nowy projekt Marvipol Development. Spółka wprowadziła na rynek 67 mieszkań w ramach inwestycji Kłopotowskiego No 11, która powstaje na kanwie historycznego budynku z początków XX wieku.

Kłopotowskiego No 11 to kameralna inwestycja obejmująca dwa zrewitalizowane budynki wraz z przynależącymi do nich dziedzińcami oraz rozbudowę o nowy budynek. Projekt zakłada rewitalizację oraz rozbudowę historycznej kamienicy z zachowaniem jej oryginalnej stylistyki, a całość prac będzie się odbywać pod okiem konserwatora zabytków. Inwestycja powstaje na bazie dwóch wczesnomodernistycznych budynków o charakterze przemysłowym. Pochodzą z lat 1900-1910 i pierwotnie pełniły funkcję produkcyjnej fabryki maszyn oraz kamieni młyńskich.


– Kompleks został zaprojektowany w oparciu o ideę placemakingu, która zakłada rewitalizację historycznych przestrzeni i tchnięcie w nich nowego życia, wzbogacenie ich w atrakcyjne udogodnienia, które przysłużą się okolicznej społeczności – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development.W części mieszkalnej kompleksu powstanie łącznie 67 lokali o powierzchniach od 25 do 93 mkw. W garażu podziemnym znajdzie się parking wraz z miejscem do ładowania aut elektrycznych. W kompleksie zaplanowano restaurację i 8 lokali zaprojektowanych z myślą o kameralnych kawiarniach, barberach czy sklepach ze zdrową żywnością. Pomiędzy budynkami przewidziano dwa wypełnione zielenią dziedzińce. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2022 r.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu