Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 17 wrz 2019
Konferencja „Biurowce w Polsce 2019”.

fot. Kompas Inwestycji

Polski rynek biurowy jest w fazie bezprecedensowego rozkwitu. Padają kolejne rekordy - w ubiegłym roku całkowita podaż biur na dziewięciu głównych rynkach lokalnych w Polsce przekroczyła 10 mln metrów kwadratowych. Całkowity wolumen transakcji najmu wyniósł ponad 1,5 mln - najwięcej w historii naszego rynku.

Nie gaśnie gwiazda naszego kraju na światowej mapie BPO/SSC - w miastach regionalnych inwestorzy z sektora usług biznesowych odpowiadają za 50-70 proc. całkowitego popytu. Dobra kondycja naszej gospodarki ma przełożenie również na dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych biur wynajętych przez rodzime firmy i instytucje. A skoro są najemcy i popyt, to deweloperzy budują - według agencji doradczej Colliers w budowie znajduje się ponad 1,8 mln m kw. nowoczesnych powierzchni. Wszystko to ku uciesze zagranicznych funduszy inwestycyjnych, które bardzo chętnie kupują budynki biurowe nie tylko w najlepszych lokalizacjach.

Nie oznacza to jednak, że uczestnicy rynku biurowego mogą spocząć na laurach. Wraz z rozwojem rynku zmieniają się również preferencje i wymagania najemców. Dziś duży open space, kantyna i stojak na rowery w garażu podziemnym już nie wystarczą - nowoczesne biura muszą być miejscem jak najbardziej przyjaznym dla użytkownika, nie tylko stymulować jego efektywność, ale również dbać o jego dobre samopoczucie i zaspokajać wszelkie potrzeby. Biurowce powinny również tworzyć wartościową tkankę miejską, kreować nowe, atrakcyjne miejsca na mapie miasta, a nie stanowić wyludniające się po godzinie 17 pustkowia z betonu, szkła i stali. Deweloperzy i właściciele tego typu budynków nie mogą również zapominać, że gorsze czasy zgodnie z regułą cykliczności koniunkturalnej muszą nadejść prędzej czy później. A podczas spowolnienia gospodarczego najlepiej radzą sobie ci, którzy odpowiednio wcześniej się do niego przygotowali.

O tym, jak to zrobić najwięksi i najbardziej doświadczeni rynkowi gracze będą dyskutować podczas konferencji „Biurowce w Polsce”, organizowanego przez firmę Nowy Adres S.A. najpopularniejszego i najbardziej prestiżowego spotkania naszej „biurówki”. Kolejna, już 12. edycja wydarzeń z tego cyklu odbędzie się 21-22 października w warszawskim hotelu Hilton przy ul. Grzybowskiej 63. Jak co roku, blisko  400 osób: deweloperów, przedstawicieli agencji doradczych, banków finansujących inwestycje komercyjne, funduszy inwestycyjnych, prawników, architektów, analityków rynkowych – będzie rozmawiać o najważniejszych problemach tego sektora, sposobach na ich rozwiązanie i formułują prognozy na przyszłość.  Organizator zapowiada unowocześnienie formuły i stawia na większą interaktywność – w tym roku można spodziewać się „BwP” w zupełnie nowym, innowacyjnym kształcie. Jak zwykle w przypadku konferencji Nowego Adresu, będzie można rozszerzyć swój udział 
w wydarzeniu, umawiając się na spotkania z innymi uczestnikami za pomocą unikalnej platformy Match Maker. Rozwiązanie to pozwala na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, co niekiedy bywa korzyścią równorzędną do wiedzy zdobytej na konferencji.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu