Wiadomości 20 paź 2022
ANDE
Klimatyzator jesienią ogrzewa

Jesień to czas niższych temperatur - ochłodzenia po ciepłym lecie. To także okres, w którym intensywnie rozwijają się choroby, a powietrze jest zanieczyszczone m.in. przez smog, który powraca wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego. Klimatyzator sprawdzi się idealnie w tym czasie, a dlaczego dowiecie się, czytając ten artykuł.

1. Ogrzewanie 

Klimatyzacja to nie tylko chłodzenie latem, to również ogrzewanie. Ciepło z klimatyzatora możemy dostarczać do pomieszczeń zarówno jesienią jak i zimą. Szczególnie w okresie jesiennym jest to bardzo ekonomiczny i dopasowany wybór. Jest to spowodowane tym, że najczęściej w okresach przejściowych nie potrzebujemy  ogrzewać mieszkań czy domów z tak dużą mocą jak zimą.  Dodatkowo, taki klimatyzator nie zanieczyszcza środowiska, tak jak inne, tradycyjne formy ogrzewania. Jest więc to ekologiczna alternatywa ogrzewania.

2. Oczyszczanie

Szczególnie jesienią, gdy zaczynamy palić w piecach, powraca problem zanieczyszczonego powietrza a także uciążliwego i niebezpiecznego dla zdrowia smogu. Klimatyzator w takiej sytuacji jest ratunkiem, ponieważ filtruje powietrze z zanieczyszczeń oraz cząsteczek smogu. Klimatyzatory ANDE posiadają filtry PM 2.5. Filtr ten zapewnia świeże i czyste powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu. Dodatkowo dzięki elektrostatycznej jonizacji, użyte filtry usuwają 99.9% szkodliwych mikrocząsteczek, które są szkodliwe dla naszych dróg oddechowych.

Dodatkowo, klimatyzatory dzięki zastosowaniu czynnika R32, powodują zmniejszenie negatywnego wpływu ogrzewania na jakość powietrza i środowisko. Jest to związane ze zwiększeniem efektywności energetycznej, niskim współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego oraz małą toksycznością takiego rozwiązania.

To rozwiązanie, które przynosi ulgę nie tylko alergikom czy dzieciom, ale również tym, którzy cieszą się zdrowiem. Lepsza jakość powietrza to lepszy komfort życia.

3. Oszczędność

Temat rosnących kosztów ogrzewania to najgorętszy temat nadchodzącej jesieni. W obliczu kryzysu inflacyjnego, zwracamy uwagę na wydatki, szczególnie te związane z energią. Klimatyzator gwarantuje dużo niższe koszty niż tradycyjne ogrzewanie, szczególnie węglowe. 

Z łatwością możemy obliczyć zużycie prądu na ogrzewanie klimatyzatorem. Pobór prądu jest około 4 razy niższy niż moc grzewcza i wynosi około 1,1 kW. Jeśli chcemy policzyć miesięczne zużycie, wystarczy zsumować godziny, kiedy urządzenie pracuje i pomnożyć przez koszt 1 kWh. Przy aktualnej cenie węgla wynoszącej około 3000 zł za tonę, łatwo możemy przekalkulować jak bardzo opłacalny jest zakup klimatyzacji.

Jeśli szukasz rozwiązania, które pokryje te trzy ważne aspekty, jakimi są ogrzanie pomieszczenia z jednoczesną poprawą jakości powietrza, a przy tym związane z niskimi kosztami, warto rozważyć zakup klimatyzacji.

Dla całkowitej gwarancji czystego powietrza, sugerujemy model JUPITER+UV, który oprócz filtru PM 2.5., posiada również 2 lampy UV-, które zapobiegają rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów m.in – hamuje rozwijanie się wirusa SARS-CoV-2,  pałeczek Escherichia Coli, wirusa grypy H3N2. W sumie usuwa blisko 98,8% różnego rodzaju drobnoustrojów.

Sprawdź tutaj: https://www.myande.pl/service/seria-jupiter-uv/