Wienkra - Kalendarz
Wiadomości 18 gru
Cool

W tym roku nasza firma zaprojektowała i wykonała ciekawą instalację w zakładzie produkcyjnym należącym do prestiżowego klienta Austria Juice w Chełmie.

Klient ten to znany producent szerokiego zakresu produktów obejmujących innowacyjne mieszanki napojów, aromaty i koncentraty soków owocowych, a także uniwersalne zastosowania do win owocowych i cydru. Celem inwestycji była wymiana dotychczasowej instalacji mroźniczej na nową, energooszczędną i ekologiczną. Aby spełnić oczekiwania Klienta, nasi projektanci przygotowali nowoczesny i energooszczędny projekt oparty na zasadzie pośredniego chłodzenia. Jego głównymi cechami to wykorzystanie agregatów wody lodowej AQUACOOL GREEN produkcji PPH COOL o łącznej wydajności chłodniczej 400 kW oraz zastosowanie roztworu mrówczanu potasu jako medium chłodzącego, który dobrze sprawdza się w dużo niższych temperaturach poniżej zera stopni Celsjusza.

Agregaty AQUACOOL GREEN to nasz flagowy produkt z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R290 – propanem, który praktycznie nie ma żadnego negatywnego wpływu na naturalne środowisko. Dodatkowo agregaty wyposażono w opcję odzysku ciepła niezbędnego do odtajania chłodnic wentylatorowych. Chłodzone przez agregaty wody lodowej medium czyli roztwór mrówczanu potasu dzięki świetnym parametrom fizycznym i cieplnym zapewni skuteczne chłodzenie komór mroźniczych przy niskim zużyciu energii przez pompy obiegowe. Już wkrótce przygotujemy relację z fabryki Austria Juice, w której zobaczymy na żywo instalację chłodniczą z agregatami AQUACOOL GREEN podczas pracy. Zapraszamy!

Zobacz więcej

Cool

PPH COOL jako firma produkcyjno-handlowa, istniejąca na rynku od ponad 35 lat jest atrakcyjnym partnerem biznesowym dla inwestorów oraz wykonawców. Firma produkuje własne urządzenia serii AQUACOOL (czynnik chłodniczy R410A i R134A) oraz AQUACOOL GREEN (R290-propan) i stosownie do wymagań klienta oferuje energooszczędne systemy klimatyzacyjne i chłodnicze dobrane optymalnie do rodzaju inwestycji. Na terenie całego kraju firma może pochwalić się swoimi referencjami.

Te najbardziej rozpoznawalne to systemy chłodnicze sieci supermarketów, linii technologicznych zakładów przetwórstwa spożywczego, instalacje chłodnicze lodowisk otwartych i zamkniętych, a także instalacje klimatyzacji komfortu budynków użyteczności publicznej (biura, hotele, uczelnie itd.).