Wiadomości 13 wrz
Carel
Instalacja CO2 dla Uniwersytetu w Rijece | CAREL

fot. CAREL

Nauka jest jednym z głównych aspektów filozofii przemysłowej przyjętej przez CAREL i jest uważana za niezbędny element szybkiej ewolucji rynków i technologii w sektorze HVAC / R. Z tego powodu oraz w celu zagwarantowania najwyższego poziomu profesjonalizmu we wszystkich obszarach firmy, CAREL w przeszłości zapewniał szkolenia i programy rozwoju personelu.

Ta filozofia widoczna jest również w inwestycjach firmy w szkolenia poza jej granicami, poprzez różne partnerstwa z uniwersytetami. Wkład w szkolenie studentów oznacza zagwarantowanie przyszłości dla sektora dzięki wysoko wykwalifikowanemu personelowi. W ramach tej filozofii CAREL wraz ze swoim chorwackim dystrybutorem MB Frigo Grupa dostarczyli Uniwersytetowi w Rijevie materiały potrzebne do budowy instalacji CO2.

Instalacja obejmuje skraplacz „ARCTIC” opracowany przez MB Frigo Grupa, zawierający wysokowydajne rozwiązanie CAREL z naturalnymi czynnikami chłodniczymi (Hecu CO2) oparte na technologii prądu stałego. Instalacja obejmuje również chłodnię zarządzaną przez UltraCella i EVD ice, a także mini lokalny system nadzoru bossa oraz EnergyMeters do zarządzania energią i zdalnego sterowania urządzeniem.

„Dzięki tej instalacji uczniowie mogą przetestować nową technologię BLDC z CO2, naturalnym czynnikiem chłodniczym”, skomentował Branimir Pavkovic, profesor na Wydziale Inżynierii RITEH, University of Rijeka. „Co więcej, technicy chłodnictwa mogą z niego skorzystać, aby zdobyć swój profesjonalny certyfikat kwalifikacji. Instalacja stanowi wartość dodaną dla naszego działu i stanowi źródło rozwoju szkolenia przyszłych chorwackich specjalistów ”.

Tagi: CAREL
Carel