Wiadomości 6 lip
InPost z samorządami buduje „Green City”

InPost z samorządami buduje „Green City”. Inpost jako lider rynku wyznacza standardy w biznesie, także w zakresie odpowiedzialności za środowisko. Obecnie ma ambitny cel – chce, być najbardziej neutralną klimatycznie firmą logistyczną w Polsce, a docelowo osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną.

Celem programu „Green City” jest poprawa jakości powietrza i ochrona klimatu. Tym samym poprawa komfortu życia mieszkańców polskich miast przez rozwój mobilnych usług miejskich, wspieranie ekologicznego transportu, czy ograniczanie ruchu samochodów.

InPost neutralny klimatycznie

Przesyłki do Paczkomatów® już dziś są najbardziej ekologiczną formą dostaw zakupów realizowanych w internecie. Ale InPost to nie tylko logistyka. Dlatego firma wdraża na szeroką skalę program „Green City”. To prawdopodobnie pierwszy na świecie program współpracy firmy logistycznej z samorządami. Ma on być częścią rozwiązania najbardziej palącego problemu, przed którym wszyscy stoimy. Jest nim ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko wynikającego z działalności człowieka. Celem programu „Green City” jest poprawa jakości powietrza i ochrona klimatu.

Firma wspólnie z partnerami samorządowymi rozpoczyna działania na rzecz zwiększania komfortu życia mieszkańców polskich miast. Promuje rozwój mobilnego dostępu do usług miejskich, wspiera ekologiczny transport oraz ograniczanie ruchu samochodowego, czy ochronę powietrza. Firma połączyła siły z samorządami w działaniach na rzecz ochrony środowiska i klimatu i do końca roku chcemy objąć programem kilkadziesiąt największych miast w Polsce.

Biznes Tuba

Biznes Tuba http://biznestuba.pl