Smay klapy
Wiadomości 8 lip
Green Genius stawia na fotowoltaikę w Polsce

Green Genius, firma działająca na rynku energii odnawialnej, ogłosił chęć nabycia projektów elektrowni fotowoltaicznych i biogazowych w Polsce. Przewidywane jest rozszerzenie portfolio o przedsięwzięcia o łącznej mocy 200 MW.

– Green Genius jest jednym z głównych przedsiębiorstw działających na rynku zielonej energii w Polsce. Mamy kilkuletnie, poparte sukcesami doświadczenie w realizacji i sprzedaży parków słonecznych. Mamy też za sobą transakcje z globalnymi liderami w zakresie zarządzania aktywami, między innymi z Aberdeen Standard Investments. Nasze kompetencje pozwalają nam rozszerzać działalność w Polsce także o nowe projekty. Właśnie wkraczamy na rynek energii z biogazu – pierwszy obiekt jest w trakcie budowy, kolejne dwa rozpoczną się niebawem – mówi Rusłan Sklepowicz, CEO Green Genius.

Podkreśla przy tym, że w Polsce rośnie zapotrzebowanie na dywersyfikację źródeł energii. Wyzwania klimatyczne wyznaczają istotny kierunek rozwoju rynku, a wciąż większość energii pozyskiwanej jest z paliw kopalnych. To sprawia, że zainteresowanie inwestorów zmierza w kierunku OZE. – Polska jest atrakcyjnym i strategicznie istotnym obszarem naszych działań. Obecnie realizujemy czwarty portfel parków słonecznych. Jednocześnie szukamy partnerów biznesowych w zakresie projektowania, realizacji i finansowania inwestycji w związku z niedawnymi aukcjami energii odnawialnej. Interesują nas zarówno nowe, jak i już istniejące realizacje. W przypadku fotowoltaiki skupiamy się na elektrowniach powyżej 1 MW – mówi Sklepowicz.

Całkowita moc nowo zaprojektowanych elektrowni słonecznych Green Genius przekroczy 115 MW, a w projekty spółka planuje zainwestować około 110 mln euro. Po ukończeniu czwartego portfela parków energii słonecznej moc projektów fotowoltaicznych Green Genius w Polsce osiągnie prawie 250 MW. W porównaniu do 2020 r. planowane inwestycje firmy w projekty związane z zieloną energią wzrosną ponad 4 razy w 2021 roku i wyniosą prawie 200 mln euro. Duża część inwestycji będzie skierowana na realizację projektów energii słonecznej w Polsce. W tym roku większość planowanych inwestycji spółki zostanie również skierowana na ten rynek.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu