Wiadomości 7 maj
Finansowanie przedsięwzięć proekologicznych w Polsce - NFOŚiGW na III Forum Samorządowym w Głuszycy

fot. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ponad 90 uczestników zgromadziło III Forum Samorządowe, które odbyło się 28 kwietnia 2018 r. z inicjatywy Diecezjalnego Duszpasterstwa Parlamentarzystów i Samorządowcóww w sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuszycy (woj. Dolnośląskie).

W III Forum uczestniczyli nie tylko przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, ale także przedstawiciele administracji centralnej, wojewódzkiej, powiatowej, gminnej, a także wielu prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz przedstawicieli rad wszystkich szczebli. Spotkanie poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bp prof. dr hab. Ignacego Deca. Tematem przewodnim forum była ekologia i ochrona środowiska. Przedstawiciel NFOŚiGW, p. Michał Piskorz,  mówił nie tylko o wsparciu Narodowego Funduszu przy finansowaniu przedsięwzięć proekologicznych w Polsce w latach 1989-2018, lecz także o aktualnych kierunkach wsparcia projektów ekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem walki ze smogiem. Przekazał także na ręce J.E. ks. Biskupa Ignacego Deca  pierwsze dwa numery kwartalnika wydawanego przez NFOŚiGW „Fundusz dla Środowiska”, który w całości jest tworzony przez pracowników tej instytucji. W obradach Forum wziął także udział  Ojciec Jan Szewek OFMConv. z Krakowa, który wygłosił wyklad nt. „ Ziemia nasz  wspólny dom” .

Projekt Diecezjalnego Duszpasterstwa Parlamentarzystów i Samorządowców cieszy się coraz większą popularnością w regionie. Jest znakomitą okazją, nie tylko by dzielić  się doświadczeniami w zakresie ekologii na poziomie regionu, ale także poszukiwać dobrych i skutecznych rozwiązań w działaniach na rzecz środowiska spójnych z nauką i wskazaniami zawartymi w drugiej encyklice papieża Franciszka Laudato si’ (wł. Pochwalony bądź).

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Tagi: ekologia
gift