Wiadomości 17 mar 2023
Daikin wprowadza na rynek drugą generację agregatów chłodniczych tylko do chłodzenia ze sprężarkami spiralnymi R32

Rozszerzając zakres sprężarek spiralnych Daikin o niskim GWP do 1010 kW, najnowszy nowy agregat chłodniczy chłodzony powietrzem ze sprężarki spiralnymi R32 oferuje niskoemisyjne rozwiązanie dla szeregu zastosowań związanych z chłodzeniem procesowym, przemysłowym, informatycznym i komfortowym.

Wprowadzona na rynek w tym miesiącu druga generacja agregatów chłodniczych Daikin tylko do chłodzenia R32 zapewnia wysoką wydajność przy pełnym i częściowym obciążeniu ze zwiększonym zakresem wydajności do 1010 kW (w porównaniu z istniejącymi 704 kW) w nowej, kompaktowej obudowie, oferując redukcję o 275 rozmiar mm.

Większa elastyczność

Nowa gama chłodzonych powietrzem agregatów chłodniczych R32 jest dostępna w wersjach o sprawności Silver lub Gold, każda w dwóch konfiguracjach dźwiękowych, aby zapewnić maksymalną elastyczność działania. Szeroki zakres temperatur roboczych od -12°C do 30°C umożliwia różnorodne zastosowania. Wszystkie modele są zgodne z aktualnymi wymaganiami dotyczącymi komfortowego chłodzenia.

Nowa gama obejmuje również w pełni zintegrowany system Hydronic Free Cooling, dzięki czemu idealnie nadaje się do centrów danych i innych zastosowań o znaczeniu krytycznym.

Dostęp poprzez nową aplikację mobilną Daikin, wprowadzoną wraz z nową serią, upraszcza monitorowanie i zarządzanie systemem.

W pełni zintegrowane funkcje i korzyści

Innowacyjne nowe funkcje zastosowane w nowych agregatach chłodniczych R32 zapewniają zoptymalizowaną wydajność. Należą do nich nowy wentylator Daikin o innowacyjnej konstrukcji, który zwiększa przepływ powietrza i oferuje rozwiązanie o niskim poziomie hałasu i wyższej wydajności. Całkowicie metalowa obudowa sprężarki z izolacją dźwiękochłonną zapewnia lepszą estetykę i chroni sprężarkę, jednocześnie redukując poziom hałasu nawet o 4 dB.

Najnowsza seria zapewnia również funkcję szybkiego restartu, zintegrowaną możliwość sekwencjonowania i monitorowania wydajności: opcje dostępne wcześniej tylko w jednostkach śrubowych.

Wspólna praca na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla w procesach i budynkach

Celem Daikin jest zapewnienie maksymalnej wydajności operacyjnej i energetycznej przy jednoczesnej redukcji emisji dzięki zastosowaniu czynników chłodniczych o niższym GWP i ulepszonej wydajności w całym cyklu życia. 89% emisji wytwarzanych przez agregaty chłodnicze wynika z zużycia energii przez sprzęt. R32, standard dla rozwiązań Daikin Bluevolution, jest łatwy w obsłudze i wymaga znacznie mniej czynnika chłodniczego, jednocześnie oferując znacznie niższy GWP w porównaniu z R410A, obecną alternatywą dla agregatów chłodniczych.