Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 7 sie 2023
Cisza i spokój. Nowy projekt Skanska w Warszawie

https://kompasinwestycji.pl/aktualnosci/lista/kategoria/6

179 mieszkań w dwóch budynkach - nowa inwestycja Skanska Residential Development Poland powstanie w warszawskiej dzielnicy Włochy. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada pracownia Studio20.

Inwestycja będzie położona przy ul. Fajansowej, w cichej części Rakowa w dzielnicy Włochy. Stilla składa się z dwóch przylegających do siebie budynków: cztero- i ośmiokondygnacyjnego z garażem podziemnym. Inwestycja będzie obejmować 179 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach, od 25,83 do 76,34 mkw. W ofercie  dewelopera zaplanowano lokale od kawalerek, przez dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania. 

– Stilla po szwedzku oznacza ciszę lub spokój, co idealnie odzwierciedla główne założenia tego projektu. Został on stworzony w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom spokojne, przyjazne miejsce do życia, otoczone zielenią, gdzie cisza i bliskość natury łączą się w harmonijną całość. Kładziemy nacisk na dbałość o detale i wyjątkowy design, jednocześnie będąc w zgodzie z trendem zrównoważonego rozwoju, co spełnia oczekiwania osób ceniących świadome i ekologiczne podejście do życia. Stilla dedykowana jest rodzinom poszukującym docelowego mieszkania. Ma bardzo dobre układy funkcjonalne nawet na stosunkowo niewielkim metrażu. Największe mają do 76 metrów kwadratowych – mówi Tomasz Soczawa, starszy menadżer projektu Stilla w spółce mieszkaniowej Skanska.

Na terenie osiedla zaprojektowano patio – wewnętrzny dziedziniec jako miejsce do odpoczynku, rekreacji i spotkań. Znajdzie się tam przestrzeń m.in. z pergolą, ławkami, zjeżdżalnią dla najmłodszych i stolikami. Mieszkańcy będą mieli możliwość uprawy własnych roślin i warzyw we wspólnej szklarni. Z kolei właściciele mieszkań parterowych będą mogli korzystać z prywatnych ogródków. Teren inwestycji sąsiaduje także ze stawem, a na działce od strony północnej zostaną zachowane stare drzewa, m.in. brzozy i topole.

– Warto podkreślić, że balkony w projekcie Stilla będą większe niż standardowe i zachwycą przestronnością, oferując mieszkańcom dodatkową przestrzeń na relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu. To udogodnienie pozwoli cieszyć się pięknymi widokami i bliskością przyrody, jednocześnie podkreślając nowoczesność i funkcjonalność architektury budynku. Inwestycja została zaprojektowana w taki sposób, aby większość mieszkań była doświetlona z dwóch przeciwległych stron, co zagwarantuje mieszkańcom doskonały dostęp do światła dziennego oraz stworzy przyjazne i jasne wnętrza – mówi Radosław Skowroński, architekt z pracowni Studio20.

Stilla będzie kolejnym projektem spółki mieszkaniowej Skanska, wpisującym się w nurt green city i zrównoważonego budownictwa. Dzięki panelom fotowoltaicznym inwestycja będzie bardziej energooszczędna. Przewidziano także zaawansowane czujniki monitorujące jakość powietrza na zewnątrz. Deweloper planuje certyfikację osiedla w systemie BREEAM. Podczas realizacji inwestycji zostanie przebudowana ulica Fajansowa: powstaną nowe chodniki po obu stronach jezdni, szerokie oświetlenie i nowa nawierzchnia.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu