Wiadomości 29 maj
ABB
Circle K inwestuje w przyszłościowe rozwiązanie e-mobility

fot. ABB

Firma rozwija w Norwegii sieć ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o szybkie ładowarki ABB.

Circle K w Norwegii oraz ABB podpisały umowę na dostawę stacji szybkiego ładowania Terra High Power 175 kW oraz stacji Terra 54 CJG 50 kW. Są to obecnie najczęściej instalowane i najbardziej niezawodne ładowarki na rynku.

– Dobry dostęp do szybkiego i wydajnego ładowania jest kluczowy jeśli chcemy uczynić samochody elektryczne realną alternatywą, również poza granicami dużych miast. Circle K posiada już stacje ładowania w całym kraju, ale inwestując w szybkie ładowarki, firma eliminuje jeden z powodów, który wciąż może zniechęcać kierowców do zakupu samochodu elektrycznego – powiedział Frank Muehlon, szef biznesu infrastruktury e-mobility w ABB.

Nowe stacje Terra HP są rozwiązaniem przyszłościowym. W razie potrzeby ich moc może zostać w każdej chwili zwiększona do 350 kW. Umożliwi to naładowanie w zaledwie 8 minut akumulatora samochodu do poziomu, który pozwoli na przejechanie 200 km.

Stacje benzynowe stają się stacjami energetycznymi

Podczas gdy kierowcy samochodów z silnikami spalinowymi, chcąc uzupełnić paliwo, muszą szukać najbliższej stacji benzynowej, właściciele samochodów elektrycznych mogą ładować akumulatory w wielu różnego rodzaju lokalizacjach, np. przy supermarketach, robiąc w czasie ładowania zakupy. Z perspektywy Circle K szybkie ładowarki pomogą firmie zatrzymać przy sobie tych klientów, którzy przesiadają się do samochodów elektrycznych, i którym bardzo zależy na krótkim czasie ładowania.

Infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych ABB jest częścią cyfrowej oferty ABB Ability™, która daje operatorom możliwości m.in. zdalnego monitoringu, serwisu i konfiguracji punktów ładowania. Cyfrowe rozwiązania gwarantują także elastyczność w zakresie współpracy z dowolną siecią ładowania oraz systemami płatniczymi i rozwiązaniami do zarządzania energią.

ABB

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście