Wiadomości 26 kwi 2019
Centrum badawczo-rozwojowe PKN ORLEN

fot. Kompas Inwestycji

Spółka Budimex podpisała umowę na generalne wykonawstwo centrum badawczo-rozwojowego PKN ORLEN w Płocku. Wartość kontraktu wynosi 167 mln zł netto. Prace zakończą się w przyszłym roku.

Centrum badawczo-rozwojowe PKN ORLEN będzie realizowało działania badawczo-rozwojowe związane z przemysłem rafineryjno-petrochemicznym. Inwestycja, licząca w sumie ok. 8500 mkw. powierzchni użytkowej, to kompleks kilku budynków. W dniu 24 kwietnia br. wmurowano kamień węgielny pod jego budowę. – Na działce o powierzchni 4,3 ha zbudujemy w sumie 7 budynków, w tym m.in. budynek biurowy, budynek techniczny z laboratorium, halę odwzorowań i pilotaży oraz magazyn zewnętrzny z instalacją do mieszania paliw. Jesteśmy odpowiedzialni także za stworzenie układu drogowego dla tej inwestycji – mówi Dariusz Blocher, prezes firmy Budimex.

Budowa zostanie zrealizowana w formule EPC, czyli tzw. „inwestycji pod klucz”, co oznacza, że Budimex zaprojektuje i zbuduje budynki CBR, a także wyposaży je, zajmie się również uruchomieniem dostarczonego sprzętu, m.in. aparatury pomiarowej i laboratoryjnej. Firma ma 18 miesięcy na pracę przy centrum badawczo-rozwojowym. Przewidziany w kontrakcie termin oddania inwestycji do odbioru to koniec 2020 r.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście