Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 15 wrz 2022
Carel
CAREL@Chillventa: zrównoważone i wydajne rozwiązania

CAREL będzie obecny na Chillventa 2022 - stoisko 5-306/308, hala 5 - prezentując swoje najnowsze zrównoważone rozwiązania, które optymalizują wydajność energetyczną systemów HVAC i chłodniczych.

W okresie przejściowym między pandemią a przyszłą niepewnością dotyczącą zasobów energetycznych, CAREL bierze udział w wydarzeniu ze świadomością potrzeby dalszego gwarantowania efektywności energetycznej i optymalnej wydajności poprzez rozwiązania, które skutecznie zmniejszają zużycie energii, a tym samym pomagają złagodzić wyższe koszty energii i ograniczają wpływ na środowisko. Jakość powietrza w pomieszczeniach nadal ma ogromne znaczenie, a systemy, które nim zarządzają, muszą reagować na obecną sytuację energetyczną. Ponadto konsekwencje każdego wyboru dotyczącego wykorzystania zasobów mają wpływ na naszą najbliższą przyszłość ze względu na zanieczyszczenie i potrzebę czystszego środowiska życia. Zrównoważony rozwój jest zatem istotnym aspektem dla przyszłych branż, które muszą chronić kontekst, w którym działają, zgodnie z celami ESG. Innym aspektem, który jest nie mniej istotny dla zrównoważonej przyszłości, jest cyfryzacja i potrzeba bezpiecznego i poufnego korzystania z danych.

Z tych powodów oferta CAREL dla HVAC koncentruje się na poprawie jakości powietrza, łącząc zdrowie, wydajność i komfort: rozwiązania sterowania CAREL do zarządzania centralami wentylacyjnymi odpowiadają na potrzebę wydajnego odzyskiwania energii. Obejmują one systemy kontroli wilgotności powietrza, prezentowane we współpracy z jej spółką zależną HygroMatik, oraz obejmują ciągłe monitorowanie infrastruktury poprzez propozycje usług oparte na platformach IoT, gwarantujące zdrowie i bezpieczeństwo przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej wydajności i wydajności przez cały cykl życia systemu. Rozwiązania zaprojektowane do pełnego zarządzania agregatami chłodniczymi i pompami ciepła spełniają również główne wymagania energetyczne, w tym zgodność z aktualną dyrektywą dotyczącą f-gazów oraz przystosowanie do pracy z naturalnymi czynnikami chłodniczymi i czynnikami chłodniczymi o niskim współczynniku GWP.

Stosowanie tych czynników chłodniczych jest jedną z mocnych stron CAREL: firma zobowiązuje się do zagwarantowania wydajności swoich systemów chłodniczych przy jednoczesnym zapewnieniu, że spełniają one wymogi zrównoważonego rozwoju. Zoptymalizowane dzięki usługom cyfrowym i opcjom łączności, rozwiązania CAREL są „przyszłościowe” i obejmują wszystkie segmenty branży. Od najnowszych sterowników do kompaktowych szaf sprężarkowych HFC i HFO i pełnej gamy szaf sterowniczych, po wysokowydajne rozwiązania do witryn typu semi-plug w systemach pętli wodnej i rozwiązania łączone, które zwiększają synergię między różnymi jednostkami i obszarami zużywającymi energię, typowe dla systemów chłodniczych (np. w hipermarketach, supermarketach i sklepach ogólnospożywczych).

CAREL zaprezentuje również dwie ważne innowacje, które zrewolucjonizują wydajność i użyteczność w głównych komercyjnych zastosowaniach chłodniczych: rozwiązanie, które ułatwia i przyspiesza uruchamianie i serwis w terenie dla instalatorów oraz sterownik z funkcjami specjalnie zaprojektowanymi do zarządzania agregatami chłodniczymi w zastosowaniach w medycynie i nauce.

Carel