Wiadomości 7 cze
6 nowych dworców do 2023 w Polsce

fot. Pixabay

Ministerstwo infrastruktury zapowiada rozszerzenie Programu Inwestycji Dworcowych o nowe obiekty. To sześć inwestycji, które zostaną zrealizowane w Grudziądzu, Olkuszu, Oleśnie Śląskim, Gdyni Chyloni, Nisku i Lubartowie.

W ramach prowadzonego przez PKP Programu Inwestycji Dworcowych do 2023 roku w całej Polsce zostanie zmodernizowanych lub wybudowanych prawie 200 obiektów. Na liście inwestycji znalazł się także dworzec w Grudziądzu, który powstanie w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych. Nowa lub odnowiona infrastruktura powstanie także w Olkuszu, Oleśnie Śląskim, Gdyni Chyloni, Nisku i Lubartowie.

Innowacyjny Dworzec Systemowy to parterowy budynek, w którym są stosowane rozwiązania proekologiczne, takie jak użycie paneli fotowoltaicznych, odzyskiwanie wody deszczowej do spłukiwania toalet, oświetlenie LED czy pompy ciepła. Dworzec będzie też spełniał potrzeby podróżnych z ograniczoną mobilnością, w tym osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie ze strategią województwa kujawsko-pomorskiego obiekt w Grudziądzu ma być jednym z jedenastu węzłów przesiadkowych w regionie. PKP zmodernizuje też dworce: Toruń Wschodni, Toruń Miasto, Bydgoszcz Zachód, Złotniki Kujawskie, Janikowo, Kołodziejowo, Mogilno. W maju podpisano umowę na wykonanie projektu nowego obiektu we Włocławku.

Z kolei w Olkuszu przebudowany zostanie nie tylko dworzec ale również perony. Zgodnie z planem stacja ma być pomocniczym węzłem przesiadkowym. W maju PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na opracowanie dokumentacji prac budowlanych. Na podstawie przygotowanego projektu zostaną przebudowane tory, perony, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na stacji Olkusz planowana jest też budowa przejścia podziemnego.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście