Wiadomości 28 sie

W dniach 11-13 października 2018 w Warszawie odbędzie się spotkanie branży związanej z szeroko pojętą termomodernizacją.

Targi Ekologicznego Ogrzewania i Termomodernizacji TermoEXPO to wydarzenie zwracające uwagę na dwa zasadnicze aspekty, po pierwsze energooszczędność, po drugie przyjazność środowisku, a co z tym idzie obniżanie poziomu zanieczyszczania powietrza. Targi TermoEXPO to trzy dni pod znakiem: termomodernizacji, termoizolacji, budownictwa energooszczędnego, budownictwa pasywnego i budownictwa niemal zero-energetycznego, a także alternatywnego ogrzewania, wykorzystującego odnawialne źródła energii tj. energię słoneczną, energię geotermalną, energię uzyskiwaną z roślin energetycznych czy pomp ciepła.

W czasie trwania targów zaprezentowane zostaną nowoczesne systemy pozwalające zrealizować inwestycję zmniejszające utratę ciepła, a co za tym idzie obniżające koszty ogrzewania zarówno w zabudowie indywidualnej jak i komunalnej. Producenci i dystrybutorzy przedstawią ofertę najnowszych kotłów c.o., kotłów na biomasę, nowoczesnych kotłów (klasa 5), a także odpowiednie typy paliw stałych, jak pellet czy ekogroszek. Ponadto swoją ofertę zaprezentują również producenci kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła, systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, rekuperacyjnych oraz innowacyjnych systemów izolacyjnych.

Podczas targów odbędzie się Forum: "Budynek Energooszczędny w praktyce" organizowane we współpracy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego, podczas którego, będzie można uzyskać informacje o tym, jaka jest różnica np. między domem pasywnym, a energooszczędnym, jakie kryteria energooszczędności muszą spełniać takie budynki.

Eksperci przybliżą również następujące zagadnienia:

  • ekologiczne materiały budowlane,
  • właściwe metody izolowania budynków, prowadzące do uzyskania najwyższego komfortu termicznego,
  • innowacyjne systemy ocieplania dachów i stropów,
  • wyboru energooszczędnych okien i drzwi, a także sposobu ich montażu, by nie tylko zwiększyć oszczędność ciepła ale i podnieść komfort wnętrza.

Dodatkowo ważnym aspektem poruszanym w ramach forum, będzie kwestia dofinansowywania wymiany instalacji grzewczych na bardziej energooszczędne, ekologiczne, a tym samym emitujące mniejszą ilość szkodliwych pyłów i pierwiastków toksycznych do atmosfery.

Więcej informacji 

Źródło: PAP

 

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź