Okiem praktyka 9 sty 2023
De Dietrich
Dlaczego energia słoneczna?

Słońce wytwarza energię czystą, niewyczerpalną i bezpłatną. Promieniowanie słoneczne, jakie odbiera nasza planeta w ciągu jednej godziny, jest równe rocznej konsumpcji energii ludności świata, a w skali jednego roku jest to 1000 kWh odbierane przez 1m2 powierzchni każdego dachu.

Słońce wytwarza energię czystą, niewyczerpalną i bezpłatną. Promieniowanie słoneczne, jakie odbiera nasza planeta w ciągu jednej godziny, jest równe rocznej konsumpcji energii ludności świata, a w skali jednego roku jest to 1000 kWh odbierane przez 1m2 powierzchni każdego dachu. Zamiana energii słonecznej w energię cieplną wydaje się zatem rozwiązaniem optymalnym. Jest to krok w kierunku ochrony środowiska i realnego zmniejszenia kosztów.

Energia słoneczna jest dostępna prawie nieograniczenie i przy jej wykorzystaniu nie powstają żadne emisje obciążające środowisko. Zakup instalacji solarnej opłaca się pod wieloma względami, również w naszych szerokościach geograficznych. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej chroni się nie tylko środowisko, lecz również kopalne nośniki energii, takie jak ropa i gaz.

Tagi: ekologia OZE