Wybrane dla Ciebie

economy
Klimatyzator ECOMI

Klimatyzator ECOMI SEVRA

Funkcje: Ogrzewanie | Samooczyszczanie | WiFi background

SEVRA
Zobacz szczegóły
Zapytaj o cenę instalatora w Twojej okolicy

Klimatyzator ECOMI SEVRA - zobacz wszystkie dostępne modele

Model Idealny na Wydajność chłodnicza Karta produktu Zapytaj o cenę
SEV-09FV 25 m2 2,6 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
SEV-12FV 35 m2 3,5 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
SEV-18FV 55 m2 5,25 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
SEV-24FV 70 m2 7 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
Opis

Co wyróżnia klimatyzatory SEVRA?

Uniwersalny ponadczasowy design

Klimatyzator naścienny Ecomi cechuje się ponadczasowym, uniwersalnym wzornictwem. Elegancki, płaski panel przedni jednostki wewnętrznej w kolorze białym, ozdobiony srebrnymi detalami w postaci poziomego profilu, doskonale wpasuje się zarówno w klasyczny, jak i nowoczesny wystrój wnętrza. Błyszcząca powierzchnia panelu oraz ukryty w nim wyświetlacz LED dodają urządzeniu nowoczesnego charakteru. Przemyślana konstrukcja jednostki znacznie ułatwia i przyspiesza jej instalację w pomieszczeniu.

Idealne połączenie najlepszych cech

SEVRA ECOMI to połączenie ciekawego designu, zaawansowanych technologii oraz całego wachlarza użytecznych funkcji w jednym kompaktowym urządzeniu.

Doskonała jakość w przystępnej cenie

Bardzo przystępne ceny doskonałych jakościowo klimatyzatorów, o bardzo dobrych parametrach technicznych, to największa przewaga konkurencyjna SEVRY, która gwarantuje najwyższy komfort użytkowania.

Ekologiczny czynnik R32

Urządzenia SEVRA pracują w oparciu o proekologiczny czynnik chłodniczy R32 o niskim współczynniku ocieplenia globalnego (GPW). Zaletą czynnika, która miała decydujący wpływ na jego szerokie wprowadzenie, jest małe oddziaływanie na środowisko naturalne (GWP = 675, ODP = 0). Uwzględniając fakt, że napełnienie urządzeń czynnikiem R32 może być nawet do 30% mniejsze, jest on znacznie bardziej ekologiczny niż R410A.

Wyjątkowo szeroki zakres funkcjonalności

 • funkcja samoczyszczenia
 • autodiagnostyka
 • cicha praca
 • tryb turbo
 • tryb snu
 • automatyczny restart
 • wyświetlacz LED
 • programator czasowy
 • filtr powietrza o strukturze plastra miodu
 • chłodzenie w niskich temperaturach
 • pionowy i poziomy ruch żaluzji
 • sterownik bezprzewodowy
 • jonizator Cold Plasma 
 • oszczędzanie energii
 • wbudowany moduł WiFi

Ekonomiczna i energooszczędna praca

Seria Ecomi obejmuje 4 energooszczędne modele o wydajnościach chłodniczych od 2,6 kW do 7,0 kW – wszystkie posiadają klasę energetyczną A++ dla chłodzenia i A+ dla grzania.

Zdalne sterowanie z każdego miejsca przez 24h

Wbudowany moduł WiFi  umożliwia sterowanie jednostką z poziomu smartfona, tabletu i komputera z dowolnego miejsca na świecie.

Świeże i czyste powietrze

Jednostka wewnętrzna klimatyzatora została standardowo wyposażona w jonizator Cold Plasma, który skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje z powietrza w pomieszczeniu. Jonizator uwalnia do przepływającego przez klimatyzator powietrza jony, które neutralizują znajdujące się w nim niebezpieczne cząsteczki.

Klimatyzator SEVRA ECOMI to najlepszy wybór dla wymagających

Zaawansowana technologia, najwyższa jakość wykonania, wysoki poziom filtracji oraz dodatkowe funkcje klimatyzatorów tej serii powodują, iż jest najlepszym wyborem w nadchodzącym sezonie.

Umów się z instalatorem na wycenę
Oświadczam, że akceptuję Regulamin oraz treść polityki Bezpieczeństwa i Ochrony Danych Osobowych.
Kupując klimatyzator u instalatora zyskujesz:
 • 1atrakcyjną cenę
 • 2100% oryginalne urządzenie
 • 3profesjonalny dobór i montaż
 • 4gwarancję i serwis
 • 5dostęp do części zamiennych
premium
Klimatyzator ELEGANCE

Klimatyzator ELEGANCE SEVRA

Funkcje: Ogrzewanie | Samooczyszczanie | WiFi background

SEVRA
Zobacz szczegóły
Zapytaj o cenę instalatora w Twojej okolicy

Klimatyzator ELEGANCE SEVRA - zobacz wszystkie dostępne modele

Model Idealny na Wydajność chłodnicza Karta produktu Zapytaj o cenę
SEV-09JK 25 m2 2,7 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
SEV-12JK 35 m2 3,6 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
SEV-18JK 55 m2 5,4 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
SEV-24JK 70 m2 7,2 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę

Zaawansowana technologicznie, funkcjonalna jednostka naścienna o nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, wyróżniająca się smukłą obudową o matowej powierzchni.

Opis

Seria Elegance wyróżnia się unikatowym, nowoczesnym wzornictwem. Minimalistyczny panel przedni o matowej powierzchni wpisuje się w aktualne trendy w designie.

Czynnik chłodniczy R32 i zaawansowana technologia inwerterowa zapewnia niezawodną i energooszczędną pracę klimatyzatora serii Elegance. Najwyższy poziom komfortu i optymalne warunki w pomieszczeniu gwarantuje szereg funkcji kontrolujących parametry nawiewu, takie jak poziomy i pionowy ruch żaluzji, funkcja „Anti-Cold”, tryb turbo, czy funkcja dalekiego nawiewu. Doskonałą jakość powietrza osiągnięto dzięki standardowemu wyposażeniu jednostki w jonizator Cold Plasma i filtr o zwiększonej gęstości. Funkcja programatora czasowego pozwala na dostosowanie pracy klimatyzatora do indywidualnych preferencji, a wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych.

Zaawansowana konstrukcja i nowoczesna stylistyka.

Seria klimatyzatorów naściennych Elegance wyróżnia się prostą, minimalistyczną stylistyką. Przedni panel jednostki wewnętrznej posiada stylową, matową powierzchnię ozdobioną subtelnymi detalami w postaci srebrnych profili. Nowoczesnego charakteru urządzeniu dodaje ukryty wyświetlacz LED. Obudowa została wykonana z tworzywa ABS - odpornego na uszkodzenia i łatwego do utrzymania w czystości materiału.

Inteligentny wyświetlacz LED i funkcja czujnika oświetlenia.

Dzięki specjalnemu czujnikowi, jasność wyświetlacza LED na przednim panelu jednostki wewnętrznej jest autmatycznie dostosowywana do intensywności światła w otoczeniu, tak aby zapewnić najlepszą widoczność. Dodatkowo, gdy we wnętrzu zacznie się ściemniać lub zostanie wyłączone światło, klimatyzator automatycznie zmniejszy prędkość wentylatora i wyłączy wyświetlacz, aby zmniejszyć poziom hałasu i stworzyć komfortowe środowisko do spania dla użytkowników.

Zdejmowana dolna część obudowy

Jednostka wewnętrzna serii Elegance posiada demontowalną dolną część obudowy. Dzięki temu rozwiązaniu instalacja urządzenia jest dużo szybsza i łatwiejsza.

Montaż może być wykonany przez jedną osobę, a jego czas jest krótszy nawet o połowę. Zdejmowana dolna pokrywa zapewnia także wygodny dostęp serwisowy.

Wzmocniona obudowa

Jednostki wewnętrzne serii Elegance, dzięki zastosowanym materiałom i konstrukcji, posiadają niezwykle wytrzymałą, odporną na uszkodzenia obudowę - są w stanie wytrzymać 15% większą siłę nacisku niż pozostałe jednostki. Pozwala to na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia obudowy podczas transportu aż o 30%.

Żaluzje powietrzne w kształcie płetwy

Unikatowa, opatentowana konstrukcja pionowych żaluzji powietrznych w kształcie przypominającym rybią płetwę zmniejsza opór przepływającego przez klimatyzator powietrza i dzięki temu zapewnia o 10% większy zasięg nawiewu.

Moduł Wi-Fi 2.0 w standardzie

Modele z serii Elegance posiadają w standardowym wyposażeniu moduł Wi-Fi 2.0 wpinany do klimatyzatora na wtyk USB. To efektywne i łatwe w instalacji rozwiązanie, pozwalające na sterowanie parametrami pracy urządzenia za pomocą urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca na świecie.

Zaawansowany system filtracji powietrza

Klimatyzatory serii Elegance posiada standardowo zainstalowany podstawowy filtr powietrza o zwiększonej gęstości, który skutecznie wyłapuje unoszące się we wnętrzu zanieczyszczenia, takie jak kurz i pył.

Aby uczynić środowisko w klimatyzowanym pomieszczeniu maksymalnie czystym i bezpiecznym, standardowe wyposażenie klimatyzatora można uzupełnić o szereg opcjonalnych filtrów, tworząc zaawansowany, wielowarstwowy system filtracji powietrza.

Opcjonalne filtry powietrza

Dzięki dodatkowym filtrom powietrza, jednostka Elegance może zapewnić zaawansowaną ochronę przed konkretnego rodzaju zanieczyszczeniami. Dostępnych jest aż sześć różnego rodzaju filtrów: filtr z węglem aktywnym, filtr z jonami srebra, filtr PM 2.5, filtr antybakteryjny, filtr z witaminą C oraz filtr z enzymami litycznymi.

Opcjonalny filtr PM 2,5

Filtr PM2,5 wyłapuje unoszące się w powietrzu drobne cząsteczki pyłów (pył zawieszony PM10, PM2,5), które stanowią główny składnik smogu, i które są jednymi najbardziej szkodliwych dla zdrowia człowieka zanieczyszczeń atmosferycznych. Filtr usuwa 99,9% tych zanieczyszczeń, zapewniając czyste i zdrowe powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Jonizator Cold Plasma

Zaawansowany jonizator Cold Plasma zapewnia bezpieczne i czyste powietrze w Twoim domu, efektywnie usuwając z otoczenia szkodliwe substancje i nieprzyjemne zapachy. Jonizator produkuje jony ujemne, które są uwalniane do powietrza przepływającego przez klimatyzator. Ujemnie naładowane jony mają zdolność otaczania i przyciągania różnego rodzaju cząstek zanieczyszczeń krążących w pomieszczeniu. Wchodzą z nimi w reakcję chemiczną, dezaktywując je. W ten sposób jonizator skutecznie eliminuje z powietrza drobne cząsteczki kurzu, wirusy, bakterie, roztocza, pleśń, pyłki i inne alergeny. Neutralizuje także nieprzyjemne zapachy, nawet dym papierosowy.

Stylowy pilot zdalnego sterowania

Modele naścienne Elegance z serii RAC zostały standardowo wyposażone w intuicyjny i łatwy w obsłudze sterownik bezprzewodowy YKR-T, który umożliwia wygodne kontrolowanie parametrów pracy urządzenia, takich jak m.in. tryb pracy, temperatura, prędkość wentylatora, ustawienia żaluzji powietrznej. Smukła obudowa o matowym wykończeniu doskonale współgra z eleganckim, minimalistycznym designem jednostki naściennej klimatyzatora.

Idealnie dopasowane elementy obudowy

Łączenia pomiędzy poszczególnymi fragmentami obudowy jednostki serii Elegance są prawie niewidoczne - ich szerokość to zaledwie 0,3 mm! Idealnie spasowane elementy obudowy podnoszą estetykę jednostki, nadając jej bardziej jednolity wygląd i podkreślając minimalistyczny design.

Kontrola nawiewanego powietrza

Opatentowany system pozwala precyzyjnie sterować kierunkiem nawiewanego powietrza.

Łącznik zatrzaskowy

Specjalnie zaprojektowany łącznik zatrzaskowy pozwala w szybki sposób otworzyć obudowę urządzenia, ograniczając do minimum ilość śrub i znacznie ułatwiając jej montaż i demontaż.

Dwuwarstwowa żaluzja powietrzna

Specjalnie zaprojektowana, dwuwarstwowa żaluzja dostosowuje kierunek nadmuchu powietrza do wybranego trybu pracy urządzenia. Zapewnia odpowiednie rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu, zarówno podczas chłodzenia, jak i ogrzewania, przez co gwarantuje najwyższy poziom komfortu użytkownika we wszystkich ustawieniach.

Technologia szybkiego grzania i chłodzenia

Dzięki zastosowaniu sprężarki z technologią inwerterową, układ klimatyzacyjny może w krótkim czasie osiągnąć pełną wydajność i zapewnić szybkie otrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu.

Klimatyzator uzyskuje pełną moc chłodzenia w zaledwie 30 sekund, a pełną moc grzania osiąga w ciągu 1 minuty. Sprężarka osiąga prędkość obrotową równą 3900 obrotów na minutę w ciągu 30 sekund, a czas jej rozruchu został skrócony o jedną trzecią.

Ochronna pianka termiczna

Taca skroplin w jednostce naściennej została dokładnie zabezpieczona termiczną pianką, która skutecznie chroni przed wykraplaniem kondensatu na wewnętrznych elementach urządzenia.

Funkcja samooczyszczania.

Po zakończeniu działania w trybie chłodzenia, funkcja samooczyszczania automatycznie osusza wymiennik ciepła w jednostce wewnętrznej z wilgoci, przygotowując ją do następnej pracy. Zapobiega to rozwojowi bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów, utrzymując wnętrze jednostki w czystości. Dzięki funkcji samooczyszczania, klimatyzator może zagwarantować użytkownikom czyste i bezpieczne otoczenie.

Jak działa funkcja samooczyszczania?

Po aktywowaniu funkcji samooczyszczania, klimatyzator uruchamia się w trycie chłodzenia z małą prędkością wentylatora - wtedy skroplona woda zbiera kurz zgromadzony na lamelach wymiennika ciepła jednostki wewnętrznej. Następnie urządzenie przełącza się w tryb grzania z wentylatorem nadal pracującym na niskich obrotach - ogrzane powietrze osusza wnętrze jednostki. W końcu klimatyzator uruchamia tryb wentylatora i wydmuchuje wilgotne powietrze. Cały proces utrzymuje wnętrze jednostki wewnętrznej w stanie suchym i zapobiega rozmnażaniu się bakterii i pleśni.

Tylko 0,3W w trybie czuwania

Dzięki specjalnie zaprojektowanej płycie PCB, klimatyzatory SEVRA serii Elegance są w stanie obniżyć pobór energii elektrycznej w trybie czuwania „Standby” do zaledwie 0,3 W. W połączeniu z wysoką klasą efektywności energetycznej, gwarantuje to wyjątkową energooszczędność tych urządzeń i wpływa na znaczną redukcję kosztów eksploatacyjnych.

Automatyczny restart

W przypadku wystąpienia przerwy w dopływie energii elektrycznej, urządzenie zapamiętuje ostatnie ustawienia i po wznowieniu zasilania uruchamia się ponownie, automatycznie przywracając zadany wcześniej tryb pracy.

Funkcja autodiagnostyki

Urządzenie monitoruje nieprawidłowe działanie i wyłącza się w przypadku wystąpienia awarii. Na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej pojawia się kod błędu informujący o rodzaju usterki, co znacznie ułatwia czynności serwisowe.

Wysoka energooszczędność

Dzięki zastosowaniu wysokowydajnej sprężarki z zaawansowaną technologią inwerterową i ekologicznego czynnika chłodniczego R32, klimatyzatory SEVRA osiągają najwyższe parametry efektywności energetycznej. Zapewniają niezawodną, efektywną pracę przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Seria Elegance osiąga wysoką klasę efektywności energetycznej A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie ogrzewania.

ECO - tryb pracy ekonomicznej

Funkcja oszczędzania energii (tryb ekonomiczny - przycisk ECO na sterowniku bezprzewodowym) umożliwia pracę urządzenia w trybie chłodzenia ze zredukowanym poborem energii elektrycznej. Pozwala to na maksymalne obniżenie kosztów zasilania, przy zachowanym wysokim poziomie komfortu w pomieszczniu. Tryb automatycznie wyłączy się po 8 godzinach działania.

Funkcja zapisu ulubionych ustawień I FAVOR

Funkcja „I FAVOR” pozwala na zaprogramowanie ulubionych parametrów pracy urządzenia, takich jak temperatura nawiewu, tryb pracy, prędkość wentylatora, według preferencji użytkownika.

24-godzinne programowanie

Klimatyzator serii Elegance posiada funkcję timera, która pozwala na zaprogramowanie dokładnego czasu włączenia lub wyłączenia urządzenia w ciągu najbliższych 24 godzin. Możliwe jest także ustawienie parametrów pracy (takich jak tryb pracy, temperatura nawiewu, ruch żaluzji, prędkość wentylatora), jakie klimatyzator ma przyjąć po zaprogramowanym starcie.

Cicha praca

Dzięki optymalizacji kształtu tunelu przepływu powietrza, zastosowaniu wentylatora o dużej średnicy ze skośną konstrukcją łopatek oraz nowoczesnego silnika inwerterowego, w jednostce serii Elegance osiągnięto wysoko wydajną dystrybucję powietrza, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu poziomu hałasu. Klimatyzator działa na poziomie głośności 20 dB(A), co czyni je jednym z najcichszych urządzeń na rynku. Poziom hałasu jednostki zewnętrznej także został zredukowany przez zastosowanie nowoczesnej, inwerterowej sprężarki, wysokiej jakości materiałów do izolacji akustycznej oraz efektywnego tłumika drgań na orurowaniu obiegu chłodniczego.

Komfortowy tryb pracy nocnej

Podczas aktywnej funkcji pracy nocnej (tryb snu) jednostka. wewnętrzna będzie działała zgodnie z ustawioną krzywą temperatury trybu nocnego, co stworzy komfortowe, ciche środowisko i poprawi jakość snu. Po włączeniu funkcji snu, urządzenie podczas dwóch pierwszych godzin pracy w trybie chłodzenia podnosi nastawioną temperaturę o 1°C na godzinę (w trybie ogrzewania obniża temperaturę w tym samym tempie). Przez 5 następnych godzin utrzymuje osiągniętą temperaturę na stałym poziomie, po czym klimatyzator wyłącza się. Zapewnia to najwyższy komfort użytownika podczas nocnego wypoczynku oraz ogranicza zużycie energii elektrycznej przez urządzenie.

Funkcja inteligentnego odczytu temperatury I FEEL

Funkcja inteligentnego odczytu temperatury „I FEEL” daje możliwość dokładnego dopasowania temperatury nawiewu do warunków panujących aktualnie w pomieszczeniu, przez co pozwala uzyskać maksymalny komfort przy niskim zużyciu energii. Czujnik temperatury wbudowany w sterowniku bezprzewodowym umożliwia pomiar temperatury, jaka w danym momencie panuje w klimatyzowanym wnętrzu. Wynik pomiaru przesyła do jednostki wewnętrznej. Klimatyzator automatycznie dostosowuje parametry pracy, takie jak temperatura nawiewu i prędkość wentylatora, do warunków panujących w pomieszczeniu. Funkcja „I FEEL” jest nieaktywna, gdy urządzenie pracuje w trybie wentylacji.

Niezawodność nawet w skrajnych temperaturach otoczenia

Klimatyzatory serii Elegance marki SEVRA charakteryzują się stabilną pracą nawet w skrajnych temperaturach otoczenia. Dzięki zastosowaniu technologii dwustopniowej kompresji EVI, zoptymalizowanego układu chłodzenia oraz wysokiej jakości komponentów, urządzenia SEVRA działają niezawodnie już przy temperaturze zewnętrznej -20°C w trybie ogrzewania i +60°C w trybie chłodzenia, zapewniając wysoki poziom komfortu o każdej porze roku.

Złocone lamele wymiennika

Powierzchnia wymienników ciepła w jednostce wewnętrznej i zewnętrznej została pokryta unikatową, złotą powłoką, która skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i wpływa na zwiększenie wydajności grzewczej urządzeń. Jest też bardziej odporna na utlenianie i korozję niż standardowa, niebieska powłoka, przez co jeszcze bardziej przedłuża żywotność urządzenia.

Sygnalizacja wycieku czynnika chłodniczego

Urządzenie zostało wyposażone w system wykrywania niskiego poziomu czynnika chłodniczego. W przypadku wycieku czynnika z obiegu, na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej pojawia się kod błędu i klimatyzator jest automatycznie wyłączany. Zapobiega to uszkodzeniom kluczowych komponentów, takich jak sprężarka, gwarantując bezpieczeństwo użytkowania i dłuższą żywotność urządzenia.

Zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi

Obudowa jednostki zewnętrznej została pokryta szeregiem warstw ochronnych, zabezpieczających ją między innymi przed owadami, gryzoniami, wilgocią, kurzem czy ogniem. Zapewnia to długą żywotność urządzenia i estetyczny wygląd, nawet po wieloletniej ekspozycji na niekorzystne warunki środowiskowe.

Niezawodna sprężarka rotacyjna

Zastosowana w klimatyzatorach Sevra inwerterowa sprężarka rotacyjna gwarantuje niezawodnodną i wydajną pracę urządzeń oraz najwyższe parametry efektywności energetycznej. Zapewnia także niskie koszty eksploatacyjne i niski poziom generowanego hałasu. Wytrzymałe, wysokiej jakości materiały wykorzystane w konstrukcji sprężarki przekładają się na jej długie i bezawaryjne działanie.

Technologia inwerterowa - jak to działa

Technologia inwerterowa w optymalny sposób dostosowuje prędkość obrotową sprężarki do wymaganej aktualnie mocy chłodniczej lub grzewczej. Dzięki temu zapewnia najbardziej korzystny stosunek wydajności urządzenia do pobieranej energii elektrycznej, gwarantując energooszczędność i zwiększenie żywotności sprężarki.

Osłona zaworów jednostki zewnętrznej

Obudowa jednostki zewnętrznej została pokryta szeregiem warstw ochronnych, zabezpieczających ją między innymi przed owadami, gryzoniami, wilgocią, kurzem czy ogniem. Zapewnia to długą żywotność urządzenia i estetyczny wygląd, nawet po wieloletnim wystawieniu na niekorzystne warunki środowiskowe.

Bezproblemowy start przy niskim napięciu - już od 130V

Klimatyzator serii Elegance uruchamia się bezproblemowo i stabilnie pracuje przy napięciu wynoszącym od 130 do 270V. Dzięki temu jest odpowiedni do zastosowania nawet w przypadku problemów z niestabilnym zasilaniem elektrycznym.

Samooczyszczanie jednostki zewnętrznej

Jednostka zewnętrzna serii Elegance posiada funkcję samooczyszczania. Dzięki sterowaniu silnikiem prądu stałego DC, wentylator jednostki zewnętrznej może obracać się w przeciwnym kierunku, usuwając w ten sposób nagromadzony na łopatkach kurz.

Inteligentne odszranianie

Gdy na zewnątrz jest zimno i mokro, i gdy zwiększymy moc grzewczą urządzenia, na powierzchni zewnętrznego wymiennika ciepła może tworzyć się warstwa szronu. Klimatyzator uruchamia tryb odszraniania tylko wtedy, gdy jest to konieczne i jedynie na czas potrzebny do odszronienia wymiennika, co umożliwia prawie nieprzerwaną pracę urządzenia w trybie grzania. System inteligentnego odszraniania zastosowany w klimatyzatorach Sevra poprawia energooszczędność pracy urządzeń o 5% i aż o 20% zwiększa efektywność ogrzewania w niskich temperaturach zewnętrznych.

Przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R32

Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne Sevra pracują w oparciu o najnowszy, ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który w porównaniu do powszechnie dotychczas stosowanego czynnika R410A, cechuje się większą wydajnością i niższym współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego. Nie powoduje też niszczenia warstwy ozonowej.

Ekologiczny czynnik chłodniczy R32 posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego GWP równy 675. W porównaniu do czynnika R410A, którego GWP wynosi 2088, R32 ma stosunkowo niewielki wpływ na środowisko naturalne - jego oddziaływanie na globalne ocieplenie jest aż trzykrotnie mniejsze. Nie wywiera też negatywnego wpływu na warstwę ozonową, co potwierdza współczynnik ODP równy 0. Dodatkowo, w przeciwieństwie do R410A, R32 jest czynnikiem jednorodnym (jednoskładnikowym), dzięki czemu może być poddany recyklingowi. 

Wysokoefektywny -  Dzięki swoim właściwościom termodynamicznym, czynnik chłodniczy R32 jest bardziej wydajny od czynnika R410A. Instalacja klimatyzacyjna wymaga około 30% mniejszej ilości czynnika. Dodatkowo R32 zwiększa efektywność energetyczną urządzenia nawet o 10%.

Bezpieczny czynnik chłodniczy R32 charakteryzuje się małą toksycznością i niskim stopniem palności, dzięki czemu gwarantuje wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

5-letnia gwarancja

Klimatyzatory serii Elegance SEVRA objęte są 5-letnim okresem gwarancyjnym. Warunkiem jej obowiązywania jest montaż i uruchomienie urządzenia przez Autoryzowanego Instalatora SEVRA oraz wykonywanie okresowych przeglądów konserwacyjnych co najmniej dwa razy w roku.

Atest Higieniczny PZH

Seria Elegance, podobnie jak wszystkie urządzenia klimatyzacyjne SEVRA, otrzymała Atest Higieniczny PZH przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Oznaczenie CE

Urządzenia klimatyzacyjne marki SEVRA posiadają oznaczenie CE, co jest deklaracją, że spełniają wszystkie wymagania odpowiednich dyrektyw i norm Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i ochrony środowiska.

Umów się z instalatorem na wycenę
Oświadczam, że akceptuję Regulamin oraz treść polityki Bezpieczeństwa i Ochrony Danych Osobowych.
Kupując klimatyzator u instalatora zyskujesz:
 • 1atrakcyjną cenę
 • 2100% oryginalne urządzenie
 • 3profesjonalny dobór i montaż
 • 4gwarancję i serwis
 • 5dostęp do części zamiennych
basic
Klimatyzator Comfort

Klimatyzator Comfort SEVRA

Funkcje: Ogrzewanie | Samooczyszczanie | WiFi background

SEVRA
Zobacz szczegóły
Zapytaj o cenę instalatora w Twojej okolicy

Klimatyzator Comfort SEVRA - zobacz wszystkie dostępne modele

Model Idealny na Wydajność chłodnicza Karta produktu Zapytaj o cenę
SEV-09LS 25 m2 2,65 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
SEV-12LS 35 m2 3,55 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
SEV-18LS 55 m2 5,3 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę
SEV-24LS 70 m2 7,1 kW Przejdź do produktu Zapytaj o cenę

Seria Comfort oferuje szeroką funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki którym może zapewnić optymalne warunki w pomieszczeniu i niskie koszty eksploatacyjne. Całość zamknięta w nowoczesnej, eleganckiej obudowie. To połączenie prawdziwego komfortu z atrakcyjnym wyglądem.

Opis

Maksymalny komfort korzystania z klimatyzacji gwarantuje szeroki wybór funkcji, takich jak tryb turbo, tryb snu, funkcja
Anti-Cold, programator czasowy, czy inteligentne podświetlenie. Elegancka, smukła konstrukcja przedniego panelu jednostki spełni oczekiwania bardziej wymagajcych użytkowników. Znajdujący się w standardowym wyposażeniu wbudowany moduł WiFi i sterownik bezprzewodowy umożliwiają wygodną kontrolę nad pracą urządzenia, nawet gdy przebywamy poza domem. Jonizator Cold Plasma zadba o czyste i zdrowe powietrze.

Atrakcyjne nowoczesne wzornictwo

Seria klimatyzatorów naściennych Comfort to połączenie najwyższego poziomu komfortu z wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem. Nowoczesne, zaokrąglone linie przedniego panelu spełnią oczekiwania wszystkich użytkowników, którym zależy nie tylko na wysokich parametrach pracy urządzenia, ale także na dobrym wzornictwie. Jednolita, biała obudowa jednostki wewnętrznej sprawia, że klimatyzator Comfort dokonale komponuje się z wystrojem każdego wnętrza. Minimalistyczny charakter urządzenia uzupełnia ukryty wyświetlacz LED, wbudowany w przedni panel.

Gwarancja najwyższego komfortu

Ciesz się przyjemnym, delikatnym strumieniem powietrza. Klimatyzatory Comfort oferują kompletny zestaw funkcji dla zagwarantowania najwyższego poziomu komfortu w pomieszczeniu. Żaluzje powietrzne poruszające się w płaszczyźnie pionowej i poziomej zapewniają doskonałą dystrybucję powietrza i równomierny rozkład temperatury. Tryb pracy TURBO i funkcja dalekiego nawiewu pozwalają na szybkie osiągnięcie optymalnych warunków, nawet na dużych powierzchniach. Funkcja Anti-Cold chroni przed nawiewem nieprzyjemnego, zimnego powietrza w trybie grzania, a specjalny tryb pracy nocnej stwarza najbardziej komfortowe warunki podczas snu.

Niskie koszty eksploatacji

System klimatyzacji w domu nie musi oznaczać wysokich rachunków za prąd. Seria Comfort oferuje najnowsze rozwiązania technologiczne i szereg funkcjonalności, pozwalających na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji. Wykorzystywana przez
klimatyzatory Sevra technologia inwerterowa gwarantuje nie tylko niezawodność i wysoką wydajność urządzeń, ale także energooszczędność. Funkcja oszczędzania energii oraz tryb czuwania „Standby” umożliwiają pracę klimatyzatora ze zredukowanym poborem energii elektrycznej. Klasa energetyczna A++ całej gamy urządzeń Comfort potwierdza wysoką
efektywność energetyczną tych jednostek.

Ekologiczny czynnik R32

Urządzenie pracuje w oparciu o najnowszy, przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R32, który cechuje się większą wydajnością i niższym współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego, w porównaniu do czynnika chłodniczego R410A.

Jonizator Cold Plasma

Jonizator Cold Plasma skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje, uwalniając do przepływającego przez klimatyzator powietrza jony, które neutralizują znajdujące się w nim niebezpieczne cząsteczki.

Wbudowany moduł WiFi

Wbudowany moduł WiFi pozwala na sterowanie pracą klimatyzatora z poziomu smartfona, tabletu lub komputera połączonego z Internetem, z dowolnego miejsca na świecie.

Umów się z instalatorem na wycenę
Oświadczam, że akceptuję Regulamin oraz treść polityki Bezpieczeństwa i Ochrony Danych Osobowych.
Kupując klimatyzator u instalatora zyskujesz:
 • 1atrakcyjną cenę
 • 2100% oryginalne urządzenie
 • 3profesjonalny dobór i montaż
 • 4gwarancję i serwis
 • 5dostęp do części zamiennych

Klimatyzowany dom – luksus czy standard?

2 maj 2019 Co roku w Polsce występują dni o wyjątkowo wysokich temperaturach powietrza. Zdarzają się wręcz takie, które nie tylko odbierają komfort funkcjonowania, ale są wręcz niebezpieczne dla zdrowia i życia na przykład osób starszych. Z pomocą mogą przyjść zimne napoje, wyjazd nad wodę lub po prostu klimatyzacja pomieszczeń. Jak wielu z Twoich znajomych nie musi przeżywać znoju lata...

Bezpieczna klimatyzacja - poradnik użytkownika

15 maj 2019 Podczas fali upałów klimatyzacja w domu jest niezastąpiona. Jednak, żeby przynosiła ukojenie w gorące dni, musi być bezpiecznie użytkowana i regularnie konserwowana. Stosowanie się do kilku podstawowych zasad zapewni dobre samopoczucie przez całe lato oraz zadba o nasz budżet. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Czyszczenie klimatyzacji | LG

28 cze 2019 Klimatyzacja czy wentylacja w biurze, systemy chłodzenia w serwerowniach czy dużych magazynach to już podstawa. Nie mówiąc już o osnącym niezmiennie popycie na klimatyzację w domach. Rośnie zapotrzebowanie na komfort w pracy i w domu. Coraz częściej sięgamy po tego typu urządzenia nie tylko w sezonie letnim ale i zimowym.

Kupujmy klimatyzatory u autoryzowanego instalatora, a nie w internecie czy markecie!

8 lip 2019 | 1 Z racji zmieniających się warunków klimatycznych Polacy coraz częściej decydują się na zakup oraz instalację klimatyzacji. Ceny klimatyzacji stały się bardziej przystępne i coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić. Niemniej jednak, niektórzy z nas w poszukiwaniu najniższej ceny udają się do internetu lub marketu budowlanego. Niestety, w przypadku klimatyzatorów zakup w...

Klimatyzatory pokojowe AUX Freedom

28 lut 2020 Grupa AUX to jeden ze światowych producentów działający w wielu sektorach biznesowych. Jedną z kluczowych gałęzi dla Grupy AUX jest klimatyzacja. Urządzenia klimatyzacyjne AUX obejmują głównie klimatyzację komfortu, systemy komercyjne, multi split oraz systemy VRF. Od ponad 30 lat Grupa AUX dostarcza zaawansowaną technologię zamkniętą w stylowej obudowie oraz atrakcyjnej cenie...

Klimatyzatory pokojowe AUX HALO DELUXE

28 lut 2020 Klimatyzatory ścienne HALO DELUXE to propozycja od AUX dla użytkowników poszukujących nieoczywistych i luksusowych rozwiązań. Czarny lustrzany panel przedni, smukła obudowa oraz srebrne profile nadają urządzeniu wyrafinowany i indywidualny styl. HALO DELUXE nada charakteru każdemu wnętrzu oraz zapewni doskonałe parametry pracy. Wszystkie serie klimatyzatorów AUX dostępne są...

Przegląd funkcji klimatyzatorów pokojowych AUX

29 lut 2020 Klimatyzatory pokojowe AUX z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim wysokie parametry techniczne, bogaty wachlarz funkcji oraz przystępną cenę. Oferta klimatyzatorów AUX obejmuje kilka serii takich jak Freedom, J-Smart, J-Smart Art, Halo oraz Halo Deluxe. Każda seria klimatyzatorów pokojowych zaskakuje bogactwem funkcji....

Czyste i ogrzane lub dobrze schłodzone powietrze | Nowość LG - klimatyzator DUALCOOL

3 kwi 2020 Przebywając długo w domu, zaczynamy zwracać większą uwagę na samopoczucie swoje i swojej rodziny. Dużo bardziej zależy nam na komforcie termicznym, wygodzie i bezpieczeństwie domowników. Ostatnio sytuacja epidemiologiczna zmusza nas do długiej izolacji, spędzamy wiele dni w zamkniętych pomieszczeniach. Zauważamy tym samym, że jakość powietrza bezpośrednio wpływa na nasze...

Klimatyzatory AUX

29 kwi 2020 Grupa AUX, działająca na rynku od 1986 roku, jest jednym z czołowych producentów inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego, w tym głównie klimatyzatorów. Grupa posiada 7 nowoczesnych baz produkcyjnych – największe w Ningbo, Nanchang i Tianjin w Chinach – oraz 5 centrów badawczo-rozwojowych. Klimatyzatory AUX są dostępne w ponad 100 krajach na całym świecie. Dzięki...