SMAY - Klapy pożarowe
Wiadomości 29 lut
WIENKRA
Przegląd funkcji klimatyzatorów pokojowych AUX

Klimatyzatory pokojowe AUX z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim wysokie parametry techniczne, bogaty wachlarz funkcji oraz przystępną cenę. Oferta klimatyzatorów AUX obejmuje kilka serii takich jak Freedom, J-Smart, J-Smart Art, Halo oraz Halo Deluxe. Każda seria klimatyzatorów pokojowych zaskakuje bogactwem funkcji. Pełna gama urządzeń klimatyzacyjnych AUX dostępna jest od ręki u wyłącznego dystrybutora marki AUX w Polsce - WIENKRA.

Funkcje klimatyzatorów pokojowych AUX (RAC)

Klimatyzatory AUX stworzone zostały z myślą o użytkownikach i ich potrzebach. Aby sprostać najbardziej wymagającym z nich, inżynierowie projektujący funkcje klimatyzatorów rozpatrywali szereg restrykcyjnych kryteriów. Najważniejsze kryteria to zdrowie i bezpieczeństwo, komfort i wygoda, najwyższe parametry techniczne połączone z niezawodnością. Tylko najbardziej zaawansowana technologia produkcji pozwala na połączenie tych wszystkich zmiennych i stworzenie urządzeń na najwyższym światowym poziomie. 

W klimatyzatorach AUX wyróżnić możemy grupy funkcji odpowiadające poszczególnym kryteriom takim jak: zdrowie, energooszczędność, sterowanie, komfort użytkowania, niezawodność oraz środowisko naturalne.

Zdrowie
Klimatyzatory AUX posiadają szereg funkcji, które mają bezpośredni i bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Jonizator Cold Plasma 
Jednostka wewnętrzna klimatyzatora została standardowo wyposażona w jonizator Cold Plasma, który skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje z powietrza w pomieszczeniu. Jonizator uwalnia do przepływającego przez klimatyzator powietrza jony, które neutralizują znajdujące się w nim niebezpieczne cząsteczki.

 

Filtr o strukturze plastra miodu
Filtr powietrza o strukturze plastra miodu skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, takie jak kurz i pył.

 

Filtr antybakteryjny
Filtr antybakteryjny działa sterylizująco na wszystkie rodzaje bakterii. Kurz i unoszące się na nim drobnoustroje są zatrzymywane na antybakteryjnej powierzchni filtra. Dzięki znajdującym się tu bakteriobójczym substancjom, ich rozwój zostaje zahamowany.

 

 Opcjonalne filtry powietrza
Jest możliwość wyposażenia klimatyzatora w system dodatkowych filtrów, które kompleksowo oczyszczają powietrze w pomieszczeniu i poprawiają jego jakość: filtr z jonami srebra, filtr z węglem aktywnym, z enzymami litycznymi filtr PM2.5, filtr antybakteryjny, filtr z witaminą C.

Funkcja ochrony przed pleśnią
Po zakończonej pracy i wyłączeniu, klimatyzator automatycznie rozpocznie osuszanie wilgoci zgromadzonej na parowniku jednostki wewnętrznej, co zapobiegnie rozwojowi pleśni wewnątrz urządzenia.

 

 Funkcja samooczyszczania
Dzięki funkcji kompleksowego samooczyszczania, wnętrze klimatyzatora jest utrzymywane w czystości, poprzez eliminowanie wilgoci oraz hamowanie rozwoju bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów na wymienniku ciepła. Gwarantuje to użytkownikowi czyste i bezpieczne otoczenie.

 

Filtr o wysokiej gęstości
Klimatyzator wyposażony jest w filtr o zwiększonej gęstości, który jest znacznie bardziej skuteczny w zatrzymywaniu zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, między innymi cząsteczek kurzu i pyłu.

 

Filtr PM2,5
Filtr PM2,5 wyłapuje unoszące się w powietrzu drobne cząsteczki pyłów (pył zawieszony PM10, PM2,5), które stanowią główny składnik smogu, i które są jednymi najbardziej szkodliwych dla zdrowia człowieka zanieczyszczeń atmosferycznych. Filtr usuwa 99,9% tych zanieczyszczeń, zapewniając czyste i zdrowe powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu.

 

Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście

 

Energooszczędność
Przemyślane tryby pracy klimatyzatorów AUX oraz wysoka efektywność energetyczna mają bezpośrednie przełożenie na nasze oszczędności

Tryb pracy ekonomicznej ECO - oszczędzanie energii
Gdy funkcja oszczędzania energii jest włączona, klimatyzator pracuje ze zredukowanym poborem energii elektrycznej, co pozwala na maksymalne obniżenie kosztów zasilania.

 

Tryb czuwania „Standby 0,3W”
W trybie czuwania „Standby”, dzięki specjalnie zaprojektowanej płycie PCB i odłączeniu zasilania od nieużywanych podzespołów jednostki, możliwe jest obniżenie zużycia energii elektrycznej przez klimatyzator aż do 0,3 W na godzinę.

Tryb chłodzenia
W trybie chłodzenia, klimatyzator obniża i utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu na zadanym przez użytkownika poziomie.

 

Tryb automatyczny
W trybie pracy AUTO, klimatyzator sam dobiera tryb pracy i najlepszy bieg wentylatora do osiągnięcia i utrzymania zadanej przez użytkownika temperatury, na podstawie aktualnych warunków panujących w pomieszczeniu.

Tryb osuszania
W trybie osuszania klimatyzator obniża poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu do optymalnej wartości, automatycznie dobierając temperaturę i wielkość przepływu powietrza tak, aby osiągnąć najlepsze warunki dla osuszania. Zapobiega to rozwojowi różnych zanieczyszczeń w powietrzu (grzybów, pleśni, bakterii) i daje poczucie większego komfortu.

Tryb wentylatora
W tym trybie pracy w pomieszczeniu jest wymuszany obieg powietrza bez zmiany jego temperatury - powietrze jest nawiewane bez chłodzenia i ogrzewania.

 

Tryb ogrzewania
Tryb ogrzewania umożliwia korzystanie z klimatyzatora przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Dzięki pompie ciepła, urządzenie może ogrzewać powietrze w pomieszczeniu, będąc alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Inteligentne sterowanie 
Sterowanie klimatyzatorem nigdy nie było prostsze.
Możesz ustawiać swoją klimatyzację kiedy chcesz i gdzie chcesz przez 24h

Wbudowany moduł WiFi
Wbudowany moduł WiFi pozwala na sterowanie pracą klimatyzatora z poziomu smartfona, tabletu lub komputera połączonego z Internetem, z dowolnego miejsca na świecie.

 

Pilot zdalnego sterowania
Bezprzewodowy pilot umożliwia zdalne sterowanie pracą klimatyzatora - włączanie i wyłączanie urządzenia oraz wybór ustawień i funkcji, między innymi trybu pracy, temperatury nawiewu, prędkości wentylatora, czy kierunku nawiewu.

 

Zapytaj o klimatyzatory AUX

 

Komfort i wygoda użytkowania
Optymalna temperatura latem i zimą oraz w dzień i w nocy, odpowiedni poziom wilgoci, cicha praca, autodiagnostyka - to wszystko znajdziemy w klimatyzatorach AUX. Nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się optymalną temperaturą do pracy lub wypoczynku w naszym domu. 

Funkcja TURBO
Funkcja TURBO umożliwia schłodzenie/ogrzanie pomieszczenia w bardzo krótkim czasie, poprzez maksymalne zwiększenie prędkości obrotowej wentylatora jednostki wewnętrznej (wykorzystanie najwyższego biegu wentylatora).

Poziomy ruch żaluzji
Dzięki ruchom żaluzji powietrznej w płaszczyźnie poziomej - w prawo i w lewo - nawiewane powietrze może dotrzeć do każdego zakątka pomieszczenia, nawet tego o dużej powierzchni. Żaluzje można ustawić w kilku stałych pozycjach lub wybrać „swing poziomy”, czyli ciągły ruch prawo-lewo. 

Nawiew powietrza 3D/4D
Po włączeniu funkcji snu, urządzenie podczas dwóch pierwszych godzin pracy w trybie chłodzenia podnosi nastawioną temperaturę o 1°C na godzinę (w trybie ogrzewania obniża temperaturę w tym samym tempie). Przez 5 następnych godzin utrzymuje osiągniętą temperaturę na stałym poziomie, po czym klimatyzator wyłącza się. Zapewnia to najwyższy komfort użytkownika podczas nocnego wypoczynku oraz ogranicza zużycie energii elektrycznej przez urządzenie.

Tryb pracy nocnej
Po włączeniu funkcji snu, urządzenie podczas dwóch pierwszych godzin pracy w trybie chłodzenia podnosi nastawioną temperaturę o 1°C na godzinę (w trybie ogrzewania obniża temperaturę w tym samym tempie). Przez 5 następnych godzin utrzymuje osiągniętą temperaturę na stałym poziomie, po czym klimatyzator wyłącza się. Zapewnia to najwyższy komfort użytkownika podczas nocnego wypoczynku oraz ogranicza zużycie energii elektrycznej przez urządzenie.

Funkcja „I FEEL”
Funkcja inteligentnego odczytu temperatury „I FEEL” daje możliwość dokładnego dopasowania temperatury nawiewu do warunków panujących aktualnie w pomieszczeniu, przez co pozwala uzyskać maksymalny komfort przy niskim zużyciu energii.Pionowy ruch żaluzji powietrznej
Dzięki ruchom żaluzji powietrznej w płaszczyźnie pionowej - w górę i w dół - nawiewane powietrze rozprowadzane jest równomiernie na całej wysokości pomieszczenia. Żaluzje można ustawić w kilku stałych pozycjach lub wybrać „swing pionowy”, czyli ciągły ruch góra-dół.

Funkcja Anti-Cold
W przypadku rozpoczęcia pracy w trybie ogrzewania, wentylator jednostki wewnętrznej pracuje na najniższej prędkości, aby uniknąć nawiewu zimnego powietrza. Prędkość nawiewu jest automatycznie zwiększana wraz ze wzrostem temperatury parownika, aż do zadanej wielkości.

Autodiagnoza
Urządzenie monitoruje nieprawidłowe działanie i wyłącza się w przypadku wystąpienia awarii. Na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej (lub na sterowniku przewodowym) pojawia się kod błędu informujący o rodzaju usterki, co znacznie ułatwia czynności serwisowe.

Programator czasowy
Funkcja programatora czasowego umożliwia użytkownikowi ustawienie dokładnego czasu automatycznego włączenia i wyłączenia klimatyzatora.


Wyświetlacz LED
Nowoczesny wyświetlacz LED umiejscowiony na panelu przednim jednostki wewnętrznej umożliwia czytelne pokazywanie użytkownikowi aktualnego statusu i funkcji pracy urządzenia. Gdy klimatyzator jest wyłączony, wyświetlacz jest niewidoczny.

Dwustronne odprowadzenie skroplin
Orurowanie doprowadzające czynnik chłodniczy i odprowadzające skropliny można podłączyć zarówno z lewej, jak i z prawej strony jednostki wewnętrznej, co znacznie ułatwia dostosowanie miejsca montażu do rozkładu pomieszczenia.

 

Łatwa i szybka instalacja
W konstrukcji klimatyzatora zaprojektowano takie ułatwienia, aby jego instalacja mogła przebiegać możliwie jak najszybciej i nieskomplikowanie

Wysoka jakość wykonania i niezawodność
Wysoka jakość poszczególnych komponentów w klimatyzatorach AUX oraz zastosowanie zaawansowanych i opatentowanych rozwiązań technologicznych to gwarancja, że klimatyzatory AUX to inwestycja na lata. 

Technologia inwerterowa
Zaawansowana technologia inwerterowa zastosowana we wszystkich urządzeniach marki AUX gwarantuje wysoką wydajność i niezawodność pracy jednostek, a także zapewnia energooszczędność i niższy poziom generowanego hałasu.

 

Automatyczny restart
W przypadku wystąpienia przerwy w dopływie energii elektrycznej, urządzenie zapamiętuje ostatnie ustawienia i po wznowieniu zasilania uruchamia się ponownie, automatycznie przywracając zadany wcześniej tryb pracy.

 

Złocone lamele wymiennika jednostki wewnętrznej
Unikalna, złota powłoka na powierzchni wymiennika ciepła jednostki wewnętrznej skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i poprawia wydajność pracy. Efektywnie chroni także powierzchnię wymiennika przed korozją, przedłużając żywotność urządzenia.

 

Grzałka tacy ociekowej jednostki zewnętrznej
Grzałka tacy ociekowej zabezpiecza wymiennik ciepła jednostki zewnętrznej przed oblodzeniem, umożliwiając wydajną pracę urządzenia w trybie ogrzewania nawet przy silnych mrozach.

 

Łopatki z aluminium hydrofilowego
Łopatki pokryte warstwa hydrofilową zwiększają wydajność o 10% i poprawiają prędkość kondensacji.

 

 

Antykorozyjna obudowa jednostki zewnętrznej
Obudowa jednostki zewnętrznej została pokryta szeregiem warstw ochronnych, zabezpieczających ją między innymi przed owadami, gryzoniami, wilgocią, kurzem czy ogniem. Zapewnia to długą żywotność urządzenia i estetyczny wygląd, nawet po wieloletniej ekspozycji na niekorzystne warunki środowiskowe.

 

Inteligentne odszranianie
Inteligentny system odszraniania umożliwia prawie nieprzerwaną pracę klimatyzatora w trybie grzania. Tryb odszraniania uruchamiany jest jedynie, gdy jest to niezbędne i tylko na czas wymagany do odszronienia wymiennika, co pozwala na bardziej efektywną pracę jednostki przy ogrzewaniu pomieszczenia.

 

Złocone lamele wymiennika jednostki zewnętrznej
Unikalna, złota powłoka na powierzchni wymiennika ciepła jednostki zewnętrznej skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i poprawia wydajność pracy. Efektywnie chroni także powierzchnię wymiennika przed korozją, przedłużając żywotność urządzenia.

 

Ognioodporna skrzynka elektryczna
Urządzenie zostało wyposażone w skrzynkę elektryczną o wysokiej ognioodporności, co zapobiega ewentualnemu pożarowi w przypadku wystąpienia zwarcia instalacji wewnątrz skrzynki.

 

Super EMC
Wszystkie produkty marki AUX są przebadane pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej.


Proekologiczne rozwiązania - czynnik chłodniczy R32 w klimatyzatorach AUX
Klimatyzatory AUX pracują w oparciu o najnowszy, przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R32, który cechuje się większą wydajnością i niższym współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego, w porównaniu do czynnika chłodniczego R410A. Nie powoduje też niszczenia warstwy ozonowej.

Poznaj luksusowy klimatyzator AUX HALO DELUXE 

 

 

 Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!