Wiadomości 1 mar 2022
WIKA
Zrównoważona produkcja w oparciu o solidny pomiar ciśnienia

Zrównoważony rozwój stał się wiodącym trendem dla kilkuset fabryk opon na całym świecie. Chodzi między innymi o zwiększanie wydajności energetycznej i produkcyjnej przez eliminowanie odrzutów przy jednoczesnym skracaniu cyklów produkcyjnych.

Pomimo wszelkich pomocy elektrycznych, współczesny samochód styka się z podłożem w zaledwie czterech punktach. Każdy z nich ma rozmiar porównywalny do kartki pocztowej. Wszystkie cztery opony są kluczowe do zapewnienia bezpieczeństwa jazdy w wysoce zróżnicowanych warunkach otoczenia. W związku z tym podczas produkcji opon stawiane są rygorystyczne wymagania jakościowe.

Zrównoważony rozwój dzięki precyzyjnej technologii pomiarowe

Aby zagwarantować utrzymanie norm jakościowych, producenci opon poddają swoje wyroby wyczerpującym testom. Odbywają się one na każdym etapie produkcji, od surowca po gotowy produkt. Rzecz jasna, wszystkim zależy na ograniczeniu odrzutów i na długoterminowej płynności wszystkich etapów produkcji. Aby osiągnąć te cele, niezbędna jest precyzyjna i niezawodna technologia pomiarowa.

Pomiar ciśnienia i Przemysł 4.0

Nowoczesne maszyny i systemy, nawet przy rozbudowanym monitoringu i połączeniu z IIoT (Industrial Internet of Things – Przemysłowy Internet Rzeczy), nie zmienią faktu, że produkcja opon to ciężki proces. W tym środowisku wrażliwe czujniki muszą nie tylko przetrwać, ale też funkcjonować – możliwie jak najdłużej i jak najprecyzyjniej. Warto nadmienić, że oferta firmy WIKA obejmuje przyrządy kalibracyjne, odpowiednie dla sprawdzania czujników, przełączników i manometrów. Możemy w tym miejscu nadmienić ręczne przyrządy do stosowania w produkcji, stacjonarne przyrządy montowane do blatów roboczych do pomieszczeń testowych zapewnienia jakości, oraz systemy badawcze robione na zamówienie.

Zrównoważony rozwój w działaniu: Solidna technologia pomiarowa eliminuje zastoje

Wysokiej jakości przyrządy pomiarowe przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju. Ich trwałość przeciwdziała odrzutom na etapie produkcji i eliminuje późniejsze, kosztowne zastoje. W rezultacie pozwala to ograniczyć wydatki na części zamienne. Szeroko zakrojone badania w terenie przeprowadzone przez „globalnego gracza” potwierdzają, że przełączniki ciśnienia i czujniki ciśnienia firmy WIKA charakteryzują się znacząco dłuższymi okresami eksploatacji. Dzięki temu generują one oszczędności w zakresie konserwacji i serwisowania. Zwłaszcza przedwczesne awarie przełączników i czujników ciśnienia na prasach wulkanizacyjnych prowadziły wcześniej do częstych przestojów linii produkcyjnych. Wynika to ze specyfiki obciążeń. Gwałtowne zmiany ciśnienia i temperatury, potęgowane przez maksymalne skrócenie cyklu produkcyjnego, a to wszystko w otoczeniu przegrzanej pary i siarki, sprawiają, że przyrządy są obciążone, co prowadzi do ich przedwczesnego zużywania się.

Koszty wadliwych przyrządów pomiarowych

  • Odrzuty
  • Przestoje w produkcji
  • Części zamienne
  • Robocizna

Nasz klient do dziś nie może się nadziwić, że częste awarie, które swojego czasu uważał za nieodzowne w tym sektorze, dało się wyeliminować. Tymczasem firma WIKA zaopatruje zakłady produkcyjne grupy na całym świecie. Jej globalna obecność gwarantuje błyskawiczną dostawę, jak i kontakt z klientem w lokalnym języku.

Uwaga
Portfolio firmy WIKA zawiera przyrządy pomiarowe dla wszystkich zmiennych biorących udział w kontrolowaniu i regulacji maszyn do wytwarzania opon – ciśnienia, temperatury, poziomu i przepływu. Klient określa wymagania, a my dostarczamy rozwiązania. Więcej przykładów zastosowań można znaleźć w sekcji Przemysł na stronie internetowej firmy WIKA oraz w naszej broszurze. Jeżeli mają Państwo pytania, prosimy o zwrócenie się do osoby kontaktowej.