Smay klapy
Wiadomości 27 sie 2020
Wkrótce rozbudowa magazynów Panattoni w Gdańsku

Panattoni Park Gdańsk Airport zostanie rozbudowany. Nowym najemcą kompleksu magazynowego został PEKAES - operator logistyczny, który zajmie 11 500 mkw., a dodatkowo deweloper zabezpieczy kolejne 4 000 mkw. pod przyszłą jego ekspansję.

Panattoni Park Gdańsk Airport położony jest w sąsiedztwie międzynarodowego lotniska im. Lecha Wałęsy, 18 km od Portu Gdańskiego. Docelowo kompleks osiągnie blisko 107 000 mkw. w czterech budynkach, a najemców znalazło już ponad 87 000 mkw. 

We wrześniu rozpocznie się budowa hali o powierzchni 39 626 mkw., w której swoją działalność prowadzić będzie m.in. PEKAES. Nowy najemca zajmie blisko 15 500 mkw. Operator logistyczny skorzysta z obiektu podzielonego na dwie części - magazynu oraz powierzchni cross-dockowej, w której znajdą się 34 platformy przeładunkowe zainstalowane w konstrukcji „dock house” oraz zewnętrzna rampa o wymiarach 3,5 x 63 m. Ta część zostanie również wyposażona w 34 bramy sekcyjne z przeszkleniem, jedną bramę wyjazdową z poziomu „0”, a także trzy bramy segmentowe z wyjazdem na rampę. W obiekcie najemca skorzysta również z ponad 800 mkw. biur. PEKAES rozpocznie działalność w Panattoni Park Gdańsk Airport w marcu 2021 r. Realizacja potrwa ok. pół roku, a powierzchnia zostanie przygotowana zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie „very good”.

W pierwszym półroczu 2020 roku Panattoni wynajął w regionie trójmiejskim ponad 100 000 mkw. – Z roku na rok Pomorze staje się coraz istotniejszą częścią naszego portfolio. W pierwszym półroczu br. więcej umów podpisaliśmy tylko w regionie warszawskim i w Wielkopolsce, a wynajęcie powierzchni firmie PEKAES pokazuje, że nie zamierzamy zwalniać tempa – komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Tagi: logistyka
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu