Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 15 lis 2022
Wiceminister Ozdoba: Formularz „Zgłoś interwencję” jest już dostępny w aplikacji „mObywatel”

„W porozumieniu z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów formularz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska „Zgłoś interwencję” został dołączony do aplikacji mobilnej „mObywatel”. Od teraz w jeszcze łatwiejszy sposób można poinformować o zdarzeniu, które może mieć niekorzystny wpływ na środowisko. To kolejny krok w walce z przestępcami środowiskowymi” – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba podczas konferencji prasowej. Spotkanie odbyło się 10 listopada 2022 r. w Warszawie.

Jak podkreślił wiceminister Jacek Ozdoba, dotychczas wpłynęło już 2659 zgłoszeń. Poinformował także, że formularz „Zgłoś interwencję” został dołączony do aplikacji mobilnej mObywatel.

Dzięki temu aż 7 mln użytkowników aplikacji mObywatel może skorzystać z opcji zgłoszenia różnego rodzaju zagrożeń dla środowiska jak np. porzucenie odpadów. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło zaraz po uruchomieniu tej możliwości. Od momentu uruchomienia 20 października do dziś, otrzymaliśmy 114 zgłoszeń poprzez aplikacje mobilną

– wyjaśnił.

Wiceminister zaznaczył, że wychodząc naprzeciw potrzebom środowiskowym i w związku z widocznym zainteresowaniem społeczeństwa w korzystaniu z elektronicznego formularza „Zgłoś interwencję’ został on zmodyfikowany i ulepszony o opcję pobierania danych geolokalizacyjnych. Dzięki temu można określić konkretne miejsca zdarzenia bez konieczności wpisywania adresu.

Poprzez rozszerzenie funkcjonalności o wiele łatwiejsze będzie przesyłanie zgłoszeń na pomocą telefonu komórkowego, a także w sytuacji, gdy np. zauważymy porzucone odpady w lesie i nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnych danych adresowych

– dodał wiceminister.

Tagi: środowisko